IOS 12-ga sai CarPlay tuge GPS-i navigeerimisrakendustele

SEE CarPlay see on alati olnud väga piiratud selles, mida ta alguses tegi. See võimaldab teil ĂĽhendada oma iPhone autoga, kuid ei võimalda teil autos kõige rohkem vajalikke rakendusi kasutada: GPS-navigaator. Apple on alati piiranud kolmandate osapoolte rakendusi lahenduste juurutamisel, kartes, et see võib autojuhtidele häirivaks kohaks saada. Samal ajal ei olnud algsel Mapsi rakendusel Brasiilias navigeerimisreĹľiimi, nii et meie riigi CarPlay omanikud saavad helistada, sõnumitele vastata ja muusikat kuulata, mis jääb ootavatest iPhone’i kasutajatest allapoole.

Kuid iOS 12 tulevikus LÕPUKS (jah, suurtähtedega) selle vea lahendamiseks, lubades muid rakendusi nagu Waze ja Google kaardid saab kasutada armatuurlaua ekraanil, mis on integreeritud CarPlay-ga.


Kuid isegi beetaversiooni installimisel ei saa te ikkagi CarPlay’i navigeerimist kasutada. Seda seetõttu, et ainult a-ga uus versioon Waze või muud spetsiaalselt uue sĂĽsteemi jaoks loodud navigeerimisrakendused on uus funktsionaalsus. Ja rakendusi saab iOS 12-le värskendada alles siis, kui need tegelikult välja antakse, mis peaks juhtuma alles septembris. Nii et ärge oodake, et installite või näete CarPlay-sse juba installitud brauserit, sest me peame seda veel ootama.

Apple’i tĂĽĂĽbid järgivad GPS-navigaatorite vabastamisel autosĂĽsteemides turu selget suundumust. Eelmisel aastal, Android Auto hakkas Waze’i aktsepteerima ja mitu nädalat teatas Ford SYNC ka oma funktsionaalsusega ĂĽhilduvusest. Seetõttu loobub Apple või kaotab lõpuks suure konkurentsivõime. Ja ma olen kuulnud lugusid inimestest, kes eelistavad Androidile ĂĽle minna vaid selleks, et Waze’i armatuurlaual kasutada saaks.

Vaatamata tohutule viivitusele on see uudis suurepärane eelkõige neile, kes juba kasutavad CarPlayd oma autodes. Lõppude lõpuks ei suutnud ma mõelda auto armatuurlaua mitme puutetundliku ekraani suuremale kasutamisele kui selle kasutamine GPS-i navigeerimiseks.