iOS 13: CarPlay sees, uus liides ja funktsioonid

Ja siin jätkame peamiste teadaannete avaldamist WWDC19! Aja keskendumine on Apple’i sõidukite meelelahutuskeskuse, korvamatu sĂĽsteem CarPlay – keda võis põhisõnumil lĂĽhidalt mainida, kuid kes on omandanud väga huvitavaid uudiseid. Kas peaksime nende juurde minema?

Uus liides

Uus CarPlay iOS 13-s

Esimene asi, mis teie auto uue CarPlay aktiveerimisel silma hakkab, on selle välimus. SĂĽsteem jätab hĂĽvasti vana liidesega, mis näitab ekraanil korraga ainult ĂĽhte rakendust, asendades selle palju dĂĽnaamilisema avakuvaga, mis kuvab samal ajal erinevaid juhile ja reisijale huvipakkuvaid elemente – näiteks kaarte, muusika juhtnuppe. ja kontekstuaalne kast, mis näitab järgmist teie päevakorda märgitud kohtumist või HomeKitiga seotud juhtelementi (näiteks nupp protokolliga seotud garaaĹľiukse avamiseks).

SĂĽsteem saab ka valguse reĹľiimi – erinevalt iOS-ist, mis võitis Dark Mode (mis on mõistlik, kuna CarPlay on alati oma olemuselt tume). Muude liideseelementide, näiteks kella ĂĽmberkorraldamine muudab sĂĽsteemi palju elegantsemaks ja väärilisemaks ilmumise auto kõige täpsemal armatuurlaual.

Täiustatud Siri

CarPlayi navigeerimise aluseks olev abimees saab täiustust: värskendusega saab Siri juhtida kolmandate osapoolte navigeerimisrakendusi või muusikat.

Käsu “Hei, Siri” laiendatakse töötamiseks auto mikrofoniga ja assistendi enda liides kujundatakse ĂĽmber, vähem häirides – kogu sĂĽsteemiekraani hõivamise asemel kuvatakse see kuvatava sisu kohal, liidese all.

Rakendused ja teatised

Uus CarPlay iOS 13-s

Uuendus toob süsteemi uue kalendrirakenduse, kus saate kontrollida oma eelseisvaid kohtumisi ja muud seotud teavet oma päeva kohta. Apple Music saab omakorda visuaali eest laksu, et esile tuua reproduktsioonis albumite kaaned ning toetada uute lugude ja esitajate avastamist.

Uus CarPlay iOS 13-s

Teatised saavad ka uue ilme, on elegantsemad ja sobivad teiste sĂĽsteemidega.

Muud täiustused

Lõpuks on Apple vastanud kasutajate poolt kaua nõutud funktsioonile: lõppude lõpuks ei pruugi iPhone’is avatud rakendused avaneda CarPlay’is tingimata samal ajal. Tänasest on need kaks sĂĽsteemi täielikult ĂĽhendatud ja kui avate näiteks oma iPhone’is Apple Musicu, kuvatakse rakendus automaatselt CarPlay ekraanil; nĂĽĂĽd saavad nad enam-vähem iseseisvalt koos eksisteerida.

Apple laiendab ka Drive’is funktsiooni Mitte segada, mis on juba iPhone’is, CarPlay-le. Nii vaigistatakse enamik teateid automaatselt, kui sõiduk liigub (teie kontrollite iPhone’i, milliseid märguandeid selles reĹľiimis peab hoiatama).

Lõpuks saab CarPlay elada erineva ja ebakorrapärase formaadiga ekraanidel: alates iOS 13-st on võimalik süsteemi ressursse mahutada igat tüüpi paneelidele, mis võimaldab sõidukipaneelide disaineritel ideid suurema vabadusega ellu viia.

Saadavus

Uus CarPlay on saadaval iOS 13-ga – see on ju osa mobiilsest operatsioonisĂĽsteemist; need, kes seda juba kasutavad, näevad muudatusi oma iPhone’i värskendamisel automaatselt oma auto armatuurlaual – arvestades, et värskendus peaks kõigile kasutajatele välja tulema järgmise aasta septembris.