iOS 13-ga on kaasas tume reĹľiim, nutikam Mail, ĂĽmber kujundatud meeldetuletuserakendused ja palju muud! -

iOS 13-ga on kaasas tume reĹľiim, nutikam Mail, ĂĽmber kujundatud meeldetuletuserakendused ja palju muud! –

Worldwide Developers Conference (WWDC) 2019 lähenes talle, et see toimuks 3. – 7. Juunil San Joses (USA, California) ja nagu tavaliselt, saame teada Apple'i opsüsteemiga seotud uudiseid: iOS, macOS, watchOS ja TVOS.

Räägi konkreetselt iOS 13, mida sellelt uuelt versioonilt oodata? Brasiilia arendaja Guilherme Ramboalates 9to5Mac Steve Troughton-Smithi abil püüdis ta seda uurida ja süsteemi arenguga tuttavate inimestega "kinnitada" mõned üksikasjad. Läheme võimalike uudiste juurde!

Tume reĹľiim

Kõik teist, kes olete Apple'i maailma jälginud, olete sellest vähemalt kuulnud ja teate, et see jõuab järgmisesse süsteemi versioonisse. Apple on käivitanud tumeda režiimi macOS-i jaoks (Mojave versioonis 10.14) ning jõuab nüüd lõpuks ka Ma nutitelefoni ja tahvelarvuti.

Lisaks tavalisele tumedale reĹľiimile on meil ka suure kontrastsusega versioon, mis sarnaneb sellele, mis on juba saadaval MacOS-is.

Multitegumtöö

IOS 13-l on iPadi jaoks häid uudiseid, sealhulgas rakenduse võimalus omada mitut akent. Rambo sõnul saab seda akent kasutada nii ekraani külge kinnitatud (Poolita), kuna neid saab kõikjale lohistada (ujuvad).

Seda akent saab ka virnastada ja sügavusefekti kasutades teate, millised neist on ülaosas ja millised alumised. Samuti visatakse kõik hõlpsasti ära, kui soovite akna sulgeda.

TĂĽhista liikumine

Tühistamiseks pole enam seadme raputamist (tühista) midagi. IOS 13-s tutvustab Apple uut moodust, kuidas seda iPadis teha: peate koputama klaviatuuri piirkonnas kolme sõrmega, libistama vasakule / paremale (toimingute interaktiivseks tühistamiseks või kordamiseks).

Nagu tavaliselt midagi sellist taolist rakendades, on süsteemil klaviatuuri esmakordsel avamisel juhend, et õpetada kasutajatele uusi funktsioone kasutama. Arendajad saavad selle interaktsiooni rakendada ka spetsiaalsetes juhtelementides avalike API-de kaudu.

Safari parandused

IOS 13 jaoks mõeldud iPad Safari küsib vajadusel automaatselt saidi töölauaversiooni, vältides levinud probleemi, kus sait avab nende mobiiliversiooni ka siis, kui töötab iPadiga, mille ekraan on sülearvutile lähemal kui nutitelefon. Teadaolevalt käitub näiteks YouTube selline käitumine.

Fondihaldus

IOS 13-l ei pea uue fondi saamiseks profiili installima. Selle asemel kuvatakse seadetes uus fondihalduspaneel. Uus standardne fondi valimise komponent on arendajatele kättesaadav ja süsteem teavitab kasutajat, kui ta avab puuduva fondi sisaldava dokumendi.

Nutikam e-post

Pärast pikka stagnatsiooni saab Mail häid uudiseid, kuna organisatsioonid edastavad sõnumid automaatselt kategooriatesse (turundus, ostlemine, reisimine, ebaolulisus ja palju muud). Kasutajad saavad märgistada sõnumid hiljem lugemiseks ka siis, kui pole täpselt teada, kuidas see funktsioon töötab, kui mõned edasijõudnud kliendid pakuvad midagi "Sõnumi edasilükkamine" sarnast.

Koostöö

Sellistes rakendustes nagu Leheküljed, Numbrid ja Keynote (kus kaks või enam inimest saavad dokumente luua / muuta korraga) esinevad koostööfunktsioonid tuleb dokumentide põhjal viia muude tootjate rakendustesse.

Uus liikumine

Apple keskendub jätkuvalt tootlikkusele. Selle tõestus on uus liikumine, et valida näiteks tabelist mitu eset. Kasutajad saavad valiku tegemiseks lohistada mõne sõrmega elementide loendisse või kollektsiooni, mõeldes hiireklõpsamisele / hiirega lohistamisele MacOS Finderis.

Erinev olekuriba

Arendajad saavad töötava rakenduse mõlemal küljel kasutada erinevaid olekuriba stiile (heledad või tumedad) Poolita. Selline suurus on oluline, et vältida probleeme, mis tekivad praegu mõnedes rakendustes (kui olekuribal ei ole kontrasti ühe külje taustaga).

"Martsipani projekti" põhinevate iPadi rakenduste suurust saab lohistades muuta Poolita ja lähtestage jaotuse topeltpuudutamisega.

Muud uudised

Apple'i mobiilsideoperatsioonisĂĽsteemi järgmine versioon toob ĂĽmber rakenduse Meeldetuletus (mis viiakse macOS-i) – uue liidese helitugevuse juhtimiseks (lõpuks, kuna see blokeerib nĂĽĂĽd sisu vaatamise korral), täiustused "E a, Siri" tuvastamiseks , parem toetus mitmekeelsetele klaviatuuridele jne.

Suurepärased uudised, eks?