iOS 13 sunnib WhatsAppi ja Facebook Messengeri muutuma; aru saama

Nad arvavad, et oleme kõik uudised saabumise kohta avaldanud iOS 13? Kuna nad arvavad, et see on vale – ja muudatused, millega nĂĽĂĽd tegeleme, võivad vajada väga populaarset rakendust Mis on valesti See on Facebook Messenger, muutke selle toimimise olulisi aspekte.

Kuidas sa kannad Teave, uus versioon Apple’i operatsioonisĂĽsteemist toob kaasa funktsionaalsusega rakenduste muutmise VoIP (St Interneti-kõne kaudu) töötab. Alates iOS 13-st piirduvad selle rakenduse taustaprotsessid ainult kõnedega töötamisega, mis takistab WhatsAppi-sugustel rakendustel kasutada funktsioone kasutajaandmete hõivamiseks või muude ĂĽlesannete täitmiseks.

Lubage mul selgitada: kuni iOS 12-ni oli Apple’i sĂĽsteem VoIP-rakenduste töö osas liberaalne PushKit VoIP lubab näiteks WhatsAppil kõnede vastuvõtmiseks igal ajal taustal töötada ja seda vaikivat protsessi kasutab rakendus muude ĂĽlesannete täitmiseks, näiteks kulleri ots-otsast krĂĽptimise loomiseks või asukohaandmete hankimiseks ja kasutamiseks.

See on see, mis muutub. Alates iOS 13-st saab kasutada PushKit VoIP-i ainult kõnede vastuvõtmiseks ja helistamiseks ning muud protsessid peab rakendus viima läbi muul viisil. See tähendab, et rakendused peavad osa oma funktsionaalsustest uuesti ĂĽles ehitama – eriti WhatsAppi puhul, mis kasutab API-d ĂĽhe oma kõige olulisema funktsiooni (end-to-end krĂĽptimine) säilitamiseks.

Apple’i vaadet vaadates on muudatus mõistetav: see on osa ettevõtte hiljutisest sammust piirata andmete otsimist kolmandate osapoolte rakenduste kaudu nii palju kui võimalik ja seeläbi veelgi tugevdada iPhone’i pilti kui turvalist seadet kasutaja privaatsuse osas. Kasu saab ka nutitelefoni aku, kusjuures vähem taustaprotsesse nõuab seadet energiat.

Arendaja poolel on seevastu tööd vaja teha. Facebooki sõnul pole muretsemiseks siiski põhjust. Avalduses aadressile Teave, teatas ettevõtte rakenduste arendamise meeskond järgmist:

Muutused eelseisvas iOS-i versioonis on tähtsusetud, kuid strateegia määramiseks räägime Apple’iga. Selgituseks kasutame privaatsete ja esmaklassiliste sõnumside pakkumiseks PushKit VoIP API-d, mitte andmete kogumise eesmärgil.

Nii et jah …

MacRumorsi kaudu