iOS 14: uus funktsioon annab märku, kui rakendus ‘luurab’ kasutajaid; juhtumist aru saada

IOS 14 beeta installinud arendaja teatas kolmapäeval (24) sotsiaalmeedias, et TikTok ja muud rakendused pääsevad iPhone’i lõikelauale sageli juurde ilma kasutaja loata ja isegi siis, kui programm töötab teiseks. plaan. Avastus tehti tänu Apple’i uuele privaatsusfunktsioonile, mis annab märku, kui rakendused lõikelauale pääsevad või nutitelefoni kaamera või mikrofoni aktiveerivad.

LOE: iPhone omandab iOS 14-ga enneolematu funktsionaalsuse; vaata, mis muutub

See funktsioon on uus iOS-i uusima versiooni jaoks, mis kuulutati välja esmaspäeval (22) WWDC 2020-l (Apple Worldwide Developers Conference). Värskendus on praegu testimiseks saadaval ainult arendajatele. Operatsioonisüsteemi avalik beetaversioon on kavandatud juuliks ja lõplik stabiilne versioon on jõudmas mudelitele, mis algavad iPhone 6S-iga, sealhulgas esimese põlvkonna iPhone SE-ga, põhjapoolkera sügisel kevadel Brasiilias.

Ăśks kahest uuest iOS-i märguandest, kui rakendused pääsevad juurde iPhone’i lõikelauale – Foto: Anna Kellen Bull / TechTudo

Uued iOS-i hoiatused, kui rakendused pääsevad juurde iPhone’i lõikelauale – Foto: Anna Kellen Bull / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Kolmapäeval Twitterisse postitatud videos näitab Emojipedia emotikonide direktor Jeremy Burge, kuidas töötab iOS 14 häiresüsteem, mis saadab sagedasi teateid ekraani ülaosas kohe, kui TikTok pääseb lõikelauale sisestatud sisule juurde. iPhone.

Inglise veebisaidi teabe kohaselt TelegraafTeine populaarne rakendus näitab sageli korduvat juurdepääsu iPhone’i lõikelauale. Nende hulgas on AccuWeather, Overstock, AliExpress, Fruit Ninja, Call of Duty Mobile, Patreon, Wall Street Journal, Reuters, New York Times ja Google News.

Parema kasutuskogemuse pakkumiseks on rakendustel tavaliselt juurdepääs nutitelefoni lõikelauale, kuid pole selge, kuidas pĂĽĂĽtud rakendused seda teavet käitlevad või kuidas (ja kui) nad salvestavad juurdepääsu saanud andmeid. Arvestades ka seda, et mõnel neist on Android-telefonide jaoks samaväärne versioon, pole kindel, kas Google’i operatsioonisĂĽsteemis esineb sama invasiivset käitumist, kuna sellel pole sarnast privaatsuse hoiatamise funktsiooni.

Briti ajalehtedele avaldatud märkuses teatas TikTok, et rakendus pöördub iPhone’i lõikelauale, et kontrollida, kas kasutaja käitub korduvalt rämpspostilaadse käitumisega. Hiina ettevõte kinnitas taas oma pĂĽhendumust kasutajate privaatsusele, märkides, et probleemi lahendamiseks on App Store’is saadaval lĂĽhikese video suhtlusvõrgustiku uus versioon:

„TikToki puhul käivitas teate funktsioon, mis on loodud korduva käitumise ja rämpsposti tuvastamiseks. Saatsime rakenduse uuendatud versiooni App Store’i, eemaldades rämpspostivastase funktsiooni võimalike segaduste kõrvaldamiseks. TikTok on pĂĽhendunud kasutaja privaatsuse kaitsmisele ja on rakenduste töö osas läbipaistev. “

Tasub meeles pidada, et samast probleemist olid aasta alguses teatanud ka arendajad Talal Haj Bakry ja Tommy Mysk, kui mõlemad avastasid, et App Store’is oli palju allalaaditavaid rakendusi juurdepääs iPhone’i lõikelauale. Avastus oli piisav, et tekitada arutelu kasutajate privaatsuse ja turvalisuse teemadel, kuna teenus saab kontrollida potentsiaalselt tundlikku teavet, näiteks e-posti aadresse, paroole ja krediitkaardinumbreid.

2 kahest iOS 14-st toob uue funktsionaalsuse, mis on keskendunud kasutaja privaatsusele – Fotod: Play / Apple

iOS 14 toob uue kasutaja privaatsusele keskendunud funktsionaalsuse – Foto: paljundamine / Apple

Rohkem privaatsusfunktsioone kui iOS 14

Lisaks kasutajakogemuse hõlbustamiseks mõeldud funktsioonidele, nagu avakuva vidinad ja rakenduste sahtel, töötab Apple ka selle nimel, et näidata WWDC tänavust pühendumust privaatsusküsimustele, näiteks võimaluse jagada ligikaudset asukohta kaartidel, takistades arendajatel GPS-i kaudu täpset asukohta jälgida.

Turvalisusele keskendunud uudiste hulgas on ka kokkuvõtlik vaade rakenduse privaatsuspõhimõtetest App Store’is enne selle telefoni installimist ja teadete saatmist, kui rakendus kasutab seadme kaamerat ja mikrofoni.

iPhone jäi õuna külge kinni: mida teha? Esitage küsimus TechTudo foorumis.

Neli asja, mida te ei peaks oma iPhone'iga tegema

Neli asja, mida te ei peaks oma iPhone’iga tegema