iOS 14 võimaldab kasutajatel kohandada Siri häält

Enamik seadme kasutajatest iOS see pärineb Mac tuleks kasutada naissoost (tĂĽĂĽpiline) hääl Krabi, Apple’i virtuaalne assistent. Siiani on ainus viis selle isikupärastamiseks muuta “Siri häält” (in Seaded »Siri ja Otsing) meestele – see võib aga pöörduda sĂĽgavale iOS 14.

Vastavalt saadud teabele MacRumors, Apple areneb raamistik (Hääle pakkuja), mis võimaldab arendajatel lisada oma kõnesüntesaatorid iOS-i, võimaldades installige spetsiaalne heli asenda Siri tavahääl.

Ka teabe kohaselt lisatakse sellised kõnesĂĽntesaatori laiendused App Store’i rakendusse ja hiljem võib neid pakkuda tavapärase Siri hääle asendamiseks.

Kui see kinnitatakse, võib see ressurss pakkuda mitmeid eeliseid, näiteks pakkuda häält, mis ĂĽhilduks keelte ja murretega, mida Apple’i virtuaalsed assistendid praegu ei toeta.

Mangrove Capital Partnersi analĂĽĂĽtikud ennustasid mullu juulis Apple’i turule toomist “SiriOS” sel aastal WWDC-s. Siiski on mõned teated, mis seda võimalust toetavad ja haiguspuhangu tõttu koroona viirus (COVID-19) on Apple’i konverentsiga seonduv endiselt ebakindel.

Ilmselt on raamistik on veel arengu algfaasis, kuid on võimalik, et see lisatakse iOS-i 14. Kuigi sarnaseid API-sid võiks luua ka teiste sĂĽsteemide jaoks, näiteks audioOS-i jaoks (HomePodilt), pole selge, kas see ilmub sel aastal – või millal tahes.