IOS-i häkkimise tööriistad varastasid neid tootnud ettevõtte töötajad

Ah, seda karma ei lähe kunagi läbi, eks? Las ta ĂĽtleb NSO Grupp, Iisraeli ettevõte, mis toodab iOS-i seadmete jaoks ĂĽht peamist spiooni- ja invasioonitarkvara – kurikuulus Pegasus, mis on Apple’i maailmas tekitanud murelaine, installides iPhone’i ja iPadi salaja ĂĽhe klõpsuga.

Ăśllatavas keerdkäigul ettevõtte igapäevaelus varastab mõnevõrra ahne (ja peagi vallandatav) töötaja NSO Pegasuse lähtekoodi kavatsusega mĂĽĂĽa see suure rahasumma eest ettevõttes sĂĽgaval. sĂĽgav veeb – ettevõte teeb äri igat tĂĽĂĽpi klientidega, kuid (vähemalt pealtnäha) ei pea läbirääkimisi kuritegelike, terroristlike või ebaseaduslike rĂĽhmitustega, mis muidugi ei ole töötajate äri.

See juhtum leidis aset aasta alguses, kuid see ilmneb alles nĂĽĂĽd, nagu Emaplaat. Selle tegevusega tegelev 38-aastane vanem programmeerija ei pea tarkvara juurde pääsemiseks kõvasti vaeva nägema: NSO arvutis on turvaseade, mis takistab töötajatel teavet välistele draividele saatmast, kuid töötajad saavad need seadmed välja lĂĽlitada, otsides Google’ilt õpetusi, kuidas seda teha (tõsiselt , see kõik on tema sirvimisajaloos).

Välja lastud arvutite puhul on tegemist lihtsalt Pegasuse lähtekoodi kopeerimisega välisele kõvakettale ja ta võib kallistada … või parem, 50 miljonit dollarit, mis on võrdne varastatud tarkvara mĂĽĂĽgi eest nõutava krĂĽptovaluutaga.

Kuid plaan läks lõpuks valeks: üks ostjatest, kes võis töötajaga ühendust võtta, teatas NSO-le vargusest ja ettevõte palus võimudel bandiidid arreteerida. Mitu päeva hiljem ta arreteeriti ja tema korter rööviti; enne kolmandatele isikutele edastamist oli tarkvara taastatav (ilmselt).

Lõpuks on kõik korras, kuid lool on selge moraal: loomine on võimalik tagauksed operatsioonisĂĽsteemides, nagu FBI ja teised turvaagentuurid kogu maailmas soovivad, kaotab see lihtsalt kogu digitaalse turvalisuse. Lõppude lõpuks toimub privaatsuse rikkumine ja ahned häkkerid, kes soovivad neist kasu lõigata – kui need uksed on avatud, suureneb selliste juhtumite arv ainult kaks korda. Loodame, et see pole nii.

AppleInsideri kaudu