IOS-kood 14 näitab, et saate vidinaid oma iPhone’i põhiekraanile paigutada

Vidinad on iOS-is olnud juba mitu aastat. Kuigi nad peavad neid Androidis silmapaistvamaks, kus neid saab tarkvara põhiekraanil esile tõsta ja isikupärastada, saavad iPhone’i ja iPadi kasutajad alati vidinaid kasutada, isegi kui need on OS-i spetsiaalses osas, kus nad kõik eksisteerivad võrdselt. Portaalis 9to5Mac on aga öeldud, et see erinevus on peaaegu läbi.

Vidinad on kõik rakendused, millega saate seadme põhiekraanil väikestes akendes suhelda. Kellad, kalendrid ja ilmateated on kõige levinumad vormid.

Saidi poolt iOS 14 koodil tehtud analĂĽĂĽsi kohaselt töötab Apple välja paindlikuma vidinate sĂĽsteemi. See funktsioon, koodnimega “Avokaado”, võimaldab teil vidinaid kõikjale avaekraanile paigutada, nagu ka kõigi rakenduste ikoonide puhul. 9to5Mac hoiatab siiski, et sĂĽsteemi võiks aja kõrvaldamiseks kõrvaldada selle parandamiseks.

Hiljutised lekked kinnitavad seda sama ideed. @DongleBookPro profiil avaldas hiljuti rea pilte, mis näitavad meile veel ühte dünaamiliste taustapiltidega seotud funktsiooni. Sel juhul on taustapildid tumedad või udused, et need saaksid vidina ülekatet harmoonilisemalt toetada, hõlbustades vidina kasutamist.

Vaatamata sellele paindlikkusele on võimalik, et see sĂĽsteem ei ole nii paindlik kui meil Androidis, kus vidinate suurust saab muuta ja need võivad hõivata ekraani mis tahes osa. Siiski pole kahtlust, et see funktsioon toob kaasa kõrgema kohandamise taseme kui Apple’i operatsioonisĂĽsteem, mis oma suurimate konkurentide silmis jääb selles peatĂĽkis alati maha.