IoT pole veel „sihikul”, kuid Google, Mozilla ja Cisco ütlevad, kuidas seda parandada

Ehkki iga võrguvõimalusega seade on veebimaailma pimedate meeste rünnakute suhtes haavatav, avab asjade Internet (ehk IoT) ukse uude maailma, mis on täis ohtusid, millest me ei pruugi olla teadlikud.

Sel nädalal avaldatud dokumendis selgitab 2010. aastal moodustatud rĂĽhmitus BITAG selliste suurte nimedega nagu Google, Cisco, AT&T, Mozilla, Disney ja MIT, et ehkki IoT-d peetakse innovatsiooni katalĂĽsaatoriks, on neid siiski olemas ” kĂĽljed ”, mida neil oli vaja lihvida, enne kui nad said levida ĂĽle maailma ja seadistada ĂĽmber reaalsust sellisena, nagu me seda täna tunneme.

BITAGi tehtud analĂĽĂĽs järeldas, et osa IoT-seadmeid on toodetud vananenud või aegunud tarkvaraga. Sel viisil rõhutavad eksperdid, et on hädavajalik, et see seade “lahkuks tehasest” uusimate programmidega, vähendades võimalikke nõrkusi ja kaitstes kasutajaid rĂĽnnakute eest.

Võimaliku probleemina tuvastati ka suhtlus. Selle uue tehnoloogia paradigma raames selgitas BITAG, et mõned IoT-seadmete vahelised kommunikatsioonifunktsioonid ei läbi krüptimisprotsessi, mis seab ohtu selles „nutiseadmete” võrgus töötavate andmete terviklikkuse.

KrĂĽptimisprotokollide rakendamine muudab need sidemed turvalisemaks ja haavatavamaks andmete lekkimise suhtes, mis omakorda kaitseb kasutaja privaatsust.

Samuti juhtis töörühm tähelepanu sellele, et pahavara kaitsmise tavad ei ole endiselt parimad ning asjade Interneti-keskkonnas olevad seadmetootjad peaksid investeerima tarkvararakendustesse, mis kaitsevad kasutajaandmeid ja takistavad ebaõiget juurdepääsu võrgus levivatele andmetele. seade.

IoT sobib täielikult ĂĽhendatud tulevikuvisiooni, kus kõik elektroonikaseadmed suhtlevad omavahel ja kõik, mis varem ei olnud “tark”.

Arvestades, et ĂĽhenduvus toetab kõike, alates kodudest kuni töökohtade ja linnadeni, mis juhtub, kui see ĂĽhenduvus katkeb või katkeb? Kas linn võib olla täiesti “töövõimetu” ja selle võrk rĂĽnnakuohtlik?

Selle inetu võimaluse vältimiseks rõhutab BITAG, kui oluline on pakkuda neile seadmetele suutlikkust jätkata oma põhifunktsioonide täitmist ka ühenduse katkestamise ja ühenduvuse korral.

Tuleb märkida, et BITAGil puudub täidesaatev võim. Need soovitused võivad aga soodustada arutelu IoT järgmisele tasandile viimise parimate ja ohutumate tavade üle.