Iowa esmaste häältelugemise taotluse esitanud ettevõte tegi "mea culpa" ja tunnistas läbikukkumist - taotlus

Iowa esmaste häältelugemise taotluse esitanud ettevõte tegi "mea culpa" ja tunnistas läbikukkumist – taotlus

Iowa osariigi suurte valimiste esimest vooru tähistas demokraatliku partei tulemuste väljakuulutamise edasilükkamine. Selles küsimuses on puudusi nutitelefonirakendustes, mis on välja töötatud küsitlusorganisatsioonide loenduse hõlbustamiseks.

Shadow Inc. kes on rakenduse taga ja tulevad oma Twitteri konto kaudu avalikkuse ette juhtunu pärast vabandust paluma. Demokraatliku mittetulundusühingu ACRONYM asutatud ettevõte tunnistab, et rakendustes sisestatud andmete põhjal saadud tulemuste edastamiseks kasutatav protsess ei ole range.

Shadow Inc. tegevjuht Gerard Niemira tuli samuti varjudest välja, et kandideerimise nurjumise pärast vabandust paluda. Olin pettunud, kui avastasin, et meie välja töötatud tehnoloogia põhjustas probleeme, mis raskendasid Iowas kaukausi. Tunneme end selles osas väga halvasti, ütlesid Bloombergi ametnikud esimeses intervjuus pärast valimisi.

Gerard Niemira sõnul põhjustas probleemi viga viga koodis, mis saatis tulemused Demokraatliku partei andmelattu – sellel oli katastroofiline mõju. Tegevjuht ĂĽtles aga, et seda teavet ei ole ohustatud: Puuduvad tõendid selle kohta, et selle põhjustasid häkkerid või teiste riikide sekkumised.

Ehkki rakenduskoodi viga on ületatud, tunnistas Gerard Niemira, et probleemi saab vältida. Jah, see on olukord, mida võib ette näha. Jah, oleme ettevalmistanud samme selle vältimiseks. Isegi siis ebaõnnestusime.

Samuti tunnistas tegevjuht, et Shadow Inc. ei töötanud kunagi valimisringkonnas, Iowa ja Nevada osariigid olid selleks loodud esimese rakenduse testimiskohtadena. Pärast esimese kausi kaost teatasid Nevada demokraatide esindajad, et nad ei hakka seda rakendust kasutama.

Tasub meeles pidada, et selle aasta jaanuaris teatasid Iowa demokraatide esindajad, et kasutavad rakendust häälte loendamiseks ja tulemuste levitamiseks isegi võimalike häkkerirünnakute või teiste riikide sekkumise korral, näiteks 2016. aasta presidendivalimiste korral.

Nädalatel enne Iowas valitsenud kohusetäitmist keeldus partei avalikustamast, kes oli selle rakenduse välja töötanud, hoides selle spetsifikatsioone ja tehnilisi üksikasju konfidentsiaalsena. Otsus valmistas muret küberturbeekspertidele, kui taotlus tõstatas mitmeid avaliku turvalisuse küsimusi.