IPad domineerib tahvelarvutite turul, kuid ainult 2016. aastani

Sel aastal loodetakse müüa umbes 106,1 miljonit tahvelarvutit, IDC hinnang, mis on oma prognoosi 87,7 miljonilt ühikule üle vaadanud, tõusis esialgu turule, kus Apple iPad peaks eeldatavasti liidriks jääma. Vähemalt 2016. aastani.

Prognoos tuli ilmsiks nädalal, mille jooksul Apple kavatseb müüa oma uut iPadi sel reedel esimesel kümnel turul ja kus sellised konsultandid nagu Canaccord Genuity prognoosivad ettevõttele 2012. aastal 65,6 miljoni tahvelarvuti müüki.

IDC, nagu Gartner sel nädalal tegi, seab iPadi ka tarbijate eelistuste tippu, olles segmendis vaieldamatu juhtpositsiooniga. Siiski lisas ta, et see stsenaarium peaks muutuma nelja aasta jooksul.

Konsultandi analüüsi kohaselt peaks Androidi operatsioonisüsteemiga varustatud tahvelarvutite müük – lisatuna erinevatele konkureerivatele mudelitele ja kaubamärkidele – 2016. aastal ületama Apple’i turustatavate iPadide arvu.

Sellised konkurendid nagu Kindle Fire, mis oli saadaval 2011. aasta viimases kvartalis ja ainult USA-s, vallutasid sel perioodil 16,8% turust, poodidesse saadeti 4,7 miljonit ühikut. Kolme kuu jooksul viis Amazon Samsungi Samsungi teiseks, teiseks, nüüd 5,8% turuosaga. Ükski arv ei ole siiski võrreldav Apple’iga, kes jääb selles kvartalis 54,7% turuosaga.

IDC andmetel lahkus Apple’i tehastest 15,4 miljonit iPadi, mis on 110% rohkem kui eelmisel aastal. Sellegipoolest kasvab kogu maailmas arvestatav turg rohkem: 155% – see aitab illustreerida kosmosekonkurentide võitu.

Tervikuna vaadates andsid Android-operatsioonisüsteemiga tahvelarvutid müügist 44,6%. RIMi PlayBook on 0,7% (vähem kui eelmisel aastal garanteeritud 1,1%).

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Joana M. Fernandes