IPad ja Macbook on Hiina valitsuse "mustas nimekirjas"

IPad ja Macbook on Hiina valitsuse “mustas nimekirjas”

Hiina valitsus on riikliku julgeoleku kaalutlustel keelanud riigiasutuste liikmete jaoks Apple’i seadmete ostmise. NĂĽĂĽdsest on iPad ja iPad Mini, samuti Macbook Air ja Macbook Pro seadmete mustas nimekirjas, mida Hiina valitsusametnikud kasutada ei saa.

Nii soovib Hiina valitsus piirata mõju, mida lääne ettevõtted võivad riigis omada. NSA skandaali tagajärjel tunti muret ka selle pärast, et Ameerika tooted võivad olla loodud spionaažiga seotud ülesannete täitmiseks.

Keeld tulenes Hiina AP-de ostude piirangutest: selle loo lihtsamas versioonis ei saa Apple’i tooteid osta avaliku raha eest.

Ehkki otsest suhet pole, pole kindel, kuidas valitsuse meetmed võivad tarbimistaset mõjutada – seadmete ohutuse tõttu kasutamata jätmine võib mõjutada tarbijate vaatenurka vidinate ja kaubamärkide osas.

Viimases eelarvekvartalis vastutas Hiina 16% Apple’i tuludest – iPadi mĂĽĂĽk piirkonnas oli 50% suurem kui eelmisel aastal, samas kui Maci turustamine kasvas ligi 40%.

Hiina on praegu turg, kus kõik ettevõtted soovivad domineerida, kuna potentsiaalseid kasutajaid on palju. Varustuse ja kaubamärgi enda kaitsmisel on olnud mõju ning viimastel päevadel on Xiaomi nimetatud Hiina territooriumi enimmüüdud ettevõtteks, tõustes nutitelefonide müügis maailmas viiendale kohale.

Apple’i seadmete lisamisest Hiina valitsuse mustasse nimekirja teatab Bloomberg ja see on veel ĂĽks juhtum: mais keelati ka Windows 8 kasutamine riigiametnike poolt ning sel nädalal ilmusid teated, et turvafirmad Symantec ja Kaspersky ei ole enam võimelised varustama ka Hiina valitsusmasinat.

Uuenda: Hiina valitsus lĂĽkkas tagasi 8. augusti teated, et Apple’i toodetel on valitsuse kasutamine keelatud. Ka algse aruande koostanud Reutersi sõnul ei saa Apple’i tooteid keelata, kuna need pole kunagi osalenud Hiina avaliku halduse konkursil.

Kirjutage märkmeid: Uudiseid ajakohastati Hiina valitsuse keeldumisega

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi