IPadi müük 12 järjestikuse kvartali langusega? Võibolla mitte

Sellest kohast on juba mõnda aega möödas iPad hõivata kasutajate elus seoses iPhone’i ja Maciga. See tähendab, nagu Jean-Louis GassĂ©e meenutas Esmaspäevased märkmed (läbi Ăśmmargune), “Me kõik teame, mis on arvuti, ja mõistame nutitelefoni, kuid arutame endiselt, mida iPad tähendab”.

IPad Pro saabumisega 2015. aastal üritas Apple seadet meediumipleierist kaugemale viia, äratades artistide, muusikute ja teiste alade spetsialistide tähelepanu.

Vaatamata kõigile jõupingutustele näitavad viimased andmed, et Apple’i tahvelarvutite mĂĽĂĽk on alates 2014. aasta esimesest kvartalist märkimisväärselt vähenenud, kui need tabasid 74 miljonit mĂĽĂĽdud ĂĽhikut, mis on selle suurim kaubamärk. Pärast seda algas 42-protsendiline langus, mĂĽĂĽdud 2017. aasta alguses 43 miljonit ĂĽhikut.

See sĂĽgis pani paljusid ehk mõtlema Surnud IPad on kohe ukse ees ja see viimane reklaam on Apple’i viimane hingetõmme, mis ĂĽritab oma mĂĽĂĽki taas suurendada. Mõni sĂĽĂĽdistab isegi pikemaid seadmete värskendustsĂĽkleid, suuremaid iPhone’e, halvemat tarkvara ja mitmeid muid tegureid.

Kuid, Neil Cybart, Kirjuta Avaloni peal, näidates, et tegelikkus on kergem, kui tundub. Seda seetõttu, et vastupidiselt arvatule on suur “sĂĽĂĽdlane” põhimõtteliselt ĂĽks: iPad mini.

IPad mini mĂĽĂĽk kuni 2017. aastani

Ăślaltoodud pilt näitab iPadi ĂĽldist mĂĽĂĽki, sinine sektsioon tähistab 9,7 või 12,9-tollist versiooni (st iPad, iPad Air ja iPad Pro) ja punane osa esindab iPad mini (7,9-tolline). Nagu näha, kasvas mĂĽĂĽk väiksemate tahvelarvutite tulekuga, kuid need ei kestnud nii kaua. 2014. aasta esimeses kvartalis alanud langus oli seotud ainult iPad miniga, teistel oli koguni tõus (kuid aja jooksul ka vähenes). Teisisõnu, sellest perioodist tänaseni vähenes ainuĂĽksi minimĂĽĂĽk 70%, “varjates” mĂĽĂĽki teiste eest.

Vähe sellest, et iPadi suure ekraani (9,7 ja 12,9 tolli) müük on viimase nelja aasta jooksul suhteliselt muutumatu olnud, on see viimases kvartalis aasta-aastalt kasvanud. Ja iPad Pro mängis selles müügis olulist rolli.

Mis saab iPad minist edasi? Cybarti sõnul hoiab nii iPad Pro ĂĽmbruse agressiivne reklaam kui ka äsja turule tulnud 9,7-tollise “iPadi” alandatud hind miniliini ainult “niši” jaoks – neile, kellele tundub, et iPhone Plus on “liiga väike” ja 9,7-tolline iPad. “Liiga suur” teie töö jaoks. Ehkki autorid väidavad, et mini jääb ĂĽhendatuks ainult “väikeste rollidega”, on kaalul see, et seade liigub oma lõpu poole.

Cybart tunnistab ka “Mac-dilemmat”. See tähendab, et ta usub, et Apple asendab endiselt Macid iPadidega, tuginedes oma arvamusele iPad Pro reklaamidele (mis tõstab tahvelarvuti funktsionaalsust ja vähendab “arvuti” funktsionaalsust) Tim Cooki avalduses seadmete kohta, mis on “Apple’i nägemus arvutite tulevikust” ja hinnast. kõige atraktiivsem ettevõtte uusima tahvelarvuti jaoks, muutes Mac-id vaid “eritooteks”.

Ilmselt lĂĽkkab ta kõrvale asjaolu, et reklaamis olev Apple’i sĂĽlearvuti ei viita MacBooksile, välja arvatud ettevõtte diskursus selle kohta, kuidas MacBooks “aastate jooksul” pĂĽsib.

IPhone'i iPadi Maci mĂĽĂĽk

Kuid nagu näitab ĂĽlaltoodud tabel, on Macid ainsad, kellel on jätkuvalt olnud väga stabiilne mĂĽĂĽk – ehkki oluliselt madalam arv kui iPhone’idel ja iPadidel – ning need, nagu nägime, ei töötanud nii halvasti, kui arvasime.

[via 9to5Mac]