IPhone 11 Pro on võrreldav 7500 dollarise peegelkaameraga – ja võitlus on hea

Palju räägitakse sellest, kuidas tänapäevaste nutitelefonide fotovõimalused vastavad ĂĽha enam kõigi kasutajate (ja isegi mõne spetsialisti) vajadustele. Mõeldes sellele, siis YouTuber Matti Haapoja otsustas testi teha, pani ĂĽhe näost näkku iPhone 11 Pro ja 7500 dollarit peegelkaamerat – EOS-1D X Mark II, anna Canon.

Keegi muidugi ei eeldanud, et Apple nutitelefonid ĂĽletavad seitse korda kallima professionaalse varustuse. Siiski avaldas Haapojale muljet tulemuste pariteet: peaaegu kõigis testitud stsenaariumides oli iPhone’i jõudlus võrreldav – mõnel juhul isegi parem – Canoniga. Mobiilseadmed näitavad oma konkurentidest dĂĽnaamilisemat kontrasti ja ĂĽksikasju.

Ainus punkt, kus iPhone ei sobi Canoni jaoks, on efekt bokeh – teravussĂĽgavus ja hägususe efekt on peegelkaamerate toodetud fotodel palju loomulikum (mis on ilmne, sest noh, on loomulikult), samas kui iPhone’i tekitatud efekt on kõrvuti kõrvutades kunstlikum, ehkki täiesti vastuvõetav.

Ilmselt tuleb siin arvestada mitme punktiga. Esiteks olid kõik testitud näited põhimõtteliselt liikumatu, poseeritud objekt hea loomuliku valgustusega piirkonnas – see tähendab iPhone’i jaoks suhteliselt “lihtsa” stsenaariumi korral head pildid. Samuti pole väikese foto paigutamine videoaknasse parim viis võrrelda; loomulikult on suurem erinevus näha 100% pikslisuuruses või printimisvormingus.

Sellegipoolest mäletab Haapoja ise ĂĽht olulist punkti: enamik kasutajaid teeb selles stsenaariumis suurema osa oma fotodest ja väga vähesed suurendavad või printivad suuri pilte. Nendes tingimustes iPhone’i jõudmine professionaalse DSLR-i juurde on saavutus – ja see näitab, kui kiiresti on arvutusfotograafia arenenud.

Selles osas tasub vaadata ka Andrew Hoyle’i võrdlust CNET – ta reisis McLaren 600LT Spideriga läbi Ĺ oti mägismaa ja tegi a-ga kauneid maastikufotosid iPhone 11 ja a-ga Canon EOS 5D Mark IV. Mõlemas seadmes pildistab fotograaf RAW-d ja teostab Lightroomiga sama pildi järeltöötlust samadel tingimustel. Päeva lõpuks:

PĂĽĂĽan teada saada, kas nutitelefoni kaamera suudab selliseid reise jäädvustada samamoodi nagu minu peegelkaamera ja arvan, et tulemused on tegelikult väga sarnased. Mulle avaldasid iPhone’iga tehtud pildid väga suurt muljet ja enamikul juhtudel ei suutnud ma vahet teha nutitelefoni fotodel ja professionaalse kaamera fotodel. Ma ei kujuta ette, et oleksin seda isegi aasta tagasi öelnud.

[…] On tõsi, et kaamera jaoks pildistades ei asenda iPhone minu professionaalset varustust täielikult. CNET. Kuid võin kindlalt öelda, et valin nutitelefoni oma ebamugava peegelkaamera asemel ainult puhkuse ajal. Terve seljakoti varustuse asemel töötab see taskusse mahtuv väike seade tõesti hästi.

Pole paha, mis?