IPhone 4 güroskoop avab maailma geograafilise asukoha määramise rakenduste jaoks

IPhone 4 güroskoop avab maailma geograafilise asukoha määramise rakenduste jaoks

Kas arvate, et uut iPhone 4 liikumisandurit kasutatakse mängudes hästi? Noh, ma arvan isegi, et WWDC 2010. aasta avamisel ressursside esitamine oli "viga". Arendajat küsitles ForbesKuid nad panid mind mõtlema: güroskoobi olemasolu nutitelefonis võib muuta erinevat tüüpi rakendusi.

IPhone 3GS-iga tutvustatud digitaalsel kompassil on mitmeid piiranguid, millest pöördedetektori olemasolu saab üle: ideaalseks funktsioneerimiseks peab seade olema maapinnaga samal tasemel ja sellel peab olema tugev signaal. Liitreaalsuse rakendusi kasutatakse näiteks horisondi poole suunatud iPhone-kaameraga (nii et seade on maapinnaga risti) ja tunnelite või kaugemate piirkondade läbimisel võib kaardirakendus kaotada signaali.

Güroskoopide puhul pole need tegurid siiski enam probleem. Rääkimata sellest, et orientatsiooni muutuste registreerimisel on see palju täpsem kui kompass. Ekraanide eest vastutava Maarten Lens-FitzGeraldi arvates muudab uus andur teie rakenduse palju ümbritsevamaks.

Ilmselt ei saa see pikka aega Apple'i vidinatega eksklusiivselt suhelda: tarnijatega ühendust võttes peaks konkurentidel nagu HTC ja Samsung juba olema ettekujutus, mis iPhone 4-ga juhtub, ja nad on valmis pakkuma sarnaste funktsioonidega vidinaid. Teate kuidas, konkurents võtab tarbijatega külgi.