iPhone: häkkerid taaselustasid uue versiooni abil jailbreak’i

IPhone’i algusaegadel oli seiklusrikkamate kasutajate seas tavaline tava “jailbreak”. Seda protsessi kasutatakse selleks, et lubada telefoni volitamata tarkvara installimine, rikkudes seeläbi brändi kehtestatud toimimispiiranguid. Nii ei pea kõik rakendused ja mängud olema pärit App Store’ist, kuna sisu saab alla laadida otse internetist, nagu Android-seadmega võimalik. Ă•unahiiglane on selle masti blokeerinud, kuid eelmisel nädalavahetusel avastas häkkerite rĂĽhm iOS 12.4-s turvaaugu, mis võimaldaks teil täielikult uuendatud iPhone’is seda praktikat rakendada.

Vice sõnul toob iOS 12.4 tagasi vead, mis parandati operatsioonisüsteemi versioonis 12.3. Küberturvalisuse uurija, kes ilmus veebis Pwn20wnd nime all, tegi viivitamatu vabastamise. Mõne tunni jooksul pärast failide avaldamist väitsid mitmed kasutajad, et nad on oma telefonid ja tahvelarvutid vanglasse murdnud.

Peale nende väikeste eeliste hõlbustavad siin uuritud vead ka iPhone’i häkkimist. Teisisõnu tähendab see seda, et kuni OS-i versiooni 12.4.1 väljaandmiseni on paljud iPhone’id rĂĽnnakute suhtes haavatavad.

Emaplaadiga rääkides ütles uurija, et seda turvarikkumist saab kasutada rakenduse loomiseks, mis on võimeline nutitelefonidest kasutajatele isikuandmeid varastama.

Oluline on märkida, et telefoni vanglasse murdmisega kaasnevad mitmed ohud ja see võib tähendada seadmete garantii lõppemist.