contadores estadisticas Saltar al contenido

iPhone: iOS 13.3 viga võib lubada lastel võõrastega rääkida Operatsioonisüsteem

IPhone'i süsteemi (iOS) uusimas versioonis olevad vead võivad lubada lastel kontakti võõrastega. Eelmisel teisipäeval (10) välja antud IOS 13.3 tõi sisse mitu uut vanemliku kontrolli seadet – funktsiooni, mida Apple on laialt tutvustanud, kuid lünga näitas CNBC See neljapäev (12) võib muuta noored haavatavaks kontakti võõrastega.

LUGEGE: TechTudo 2019 Aasta Parimate auhinnad paljastasid võidutaotluse

Selle nädala värskendus juurutab funktsiooni, mille nimi on Communication Limits. Selle abil on võimalik modelleerida kasutaja suhtlemist numbritega, mida pole seadme kontaktiloendis, takistada kõnesid, FaceTime'i kaudu tehtavaid kõnesid ning SMS- või iMessage-sõnumeid. Kuid see funktsioon töötab korrektselt ainult siis, kui kontaktide loend on sünkroonitud iCloudiga, võimaldades teil mõõtmist vältida.

iPhone: viga iOS 13.3-s võimaldab lastel võõrastega vestelda Foto: Rubens Achilles / TechTudoiPhone: viga iOS 13.3-s võimaldab lastel võõrastega vestelda Foto: Rubens Achilles / TechTudo

iPhone: viga iOS 13.3-s võimaldab lastel võõrastega vestelda Foto: Rubens Achilles / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Uus vanemliku kontrolli funktsioon teeb ka ettepaneku lubada telefoniraamatusse lisada kontakte ainult pärast PIN-koodi sisestamist, mille vanem eelnevalt määras. A CNBC ta avastas, et võõrad võisid saata lapse mobiiltelefonile tekstsõnumeid, millele anti võimalus kontaktidele numbreid lisada. Sellega on võimalik selle võõra inimesega FaceTime'i kaudu helistada ja kõnesid teha.

Veel üks tõdemus on see, et Apple Watchi kasutamisel koos iPhone'iga paluge Siril lihtsalt sõnum saata või kellelegi helistada. Apple'i abilised peavad piire eirama ja korraldusi järgima.

Erandid vigadest, kui puhkere?iim on aktiveeritud. See võimaldab teil soovitud aja jooksul piirata juurdepääsu teatud rakendustele. Katsetes, mille viis läbi CNBC, pole funktsiooni aktiveerimisel võimalust telefoniraamatusse kontakte lisada.

Apple seadis kahtluse alla CNBC teemal ja vastake järgmiselt:

"See probleem ilmneb ainult mittestandardsete konfiguratsioonidega seadmetes ja saadaval on ka alternatiivseid lahendusi. Töötame täieliku paranduse kallal ja avaldame selle tulevikus tarkvaravärskenduses."

Vastavalt CNBC, et kaitsta end ja vältida laste kontakti võõrastega, on võimalik sundida kontakte sünkroonima iCloudiga. Selleks avage lihtsalt Seaded> Kontaktid> Tavaline konto ja valige "iCloud". Parim alternatiiv on aga oodata järgmist Apple'i süsteemi värskendust.

Koputage "Standardkonto" ja valige "iCloud" Foto: Reproduo / Rubens AchilleusKoputage "Standardkonto" ja valige "iCloud" Foto: Reproduo / Rubens Achilleus

Koputage "Standardkonto" ja valige "iCloud" Foto: Reproduo / Rubens Achilleus

IOS 13.3 käivitati eelmisel teisipäeval (10), veidi vähem kui kolm kuud pärast iOS 13 algset turuletulekut. Lisaks vanemliku kontrolli võimalustele pakub uus iPhone-süsteem ka suuremaid veaparandusi ja turbevärskendusi. Kui soovite alla laadida uuendamine, lihtsalt avage "Seaded", koputage "Üldine" ja valige "Tarkvara värskendus".

iOS 13.3 saab alla laadida menüüst "Tarkvara värskendus" Foto: Divulgao / AppleiOS 13.3 saab alla laadida menüüst "Tarkvara värskendus" Foto: Divulgao / Apple

iOS 13.3 saab alla laadida menüüst "Tarkvara värskendus" Foto: Divulgao / Apple

TechTudo 2019 aasta parim: leidke võitnud rakendus

TechTudo 2019 aasta parim: leidke võitnud rakendus