IPhone on heeliumgaasi suhtes “allergiline” – ja see näeb välja ka nagu Apple Watch

Meie sarjast „probleemid, mille olemasolust me ei teadnud”, näitame, kuidas Chicago lähedal asuvas haiglas (Ameerika Ühendriikides) on heeliumigaasi leke vastutav iPhone töötajad ja patsiendid.

Kõik juhtus siis, kui sĂĽsteemiekspert Erik Wooldridge paigaldas Morrise haiglasse uue magnetresonantstomograafi. Mõned inimesed hakkasid seda otsima pärast seda, kui mõni iPhone enam ei töötanud Apple’i kell.

Minu otsene mõte oli, et MRI pidi välja andma mingisuguse elektromagnetilise impulsi (PEM), sel juhul oleks meil väga suur probleem.

Kui see on PEM, lakkavad töötamast mõned muud seadmed, mitte ainult iPhone ja Apple Watchid. Selle probleemi jaoks abi saamiseks pöördus Wooldridge foorumi Reddit poole, kus leidis, et sündmuse võib seostada heeliumiga [líquido] magnetresonantstomograafis sisalduvad magnetid.

Pärast hoolikat uurimist avastasid sĂĽsteemieksperdid, et on tekkinud umbes 120 liitri heeliumi leke [lĂ­quido]. Ă•huga kokkupuutel paisub heelium 750 korda; seega umbes 90 tuhat liitrit heeliumi [gasoso] kadus haiglas ja väljaspool seda. Lõpuks mõjutab see iPhone’e, kuid miks?

Apple’i sõnul võib “iPhone’i kokkupuude suure tööstuslike kemikaalide, sealhulgas aurustumisele lähedaste veeldatud gaaside, näiteks heeliumiga, keskkonda kahjustada iPhone’i või kahjustada selle funktsiooni”. See efekt mõjutab iPhone’e – mitte Android-seadmeid – tänu SiT1532-le, tootja mikroelektromehaanilise sĂĽsteemi ostsillaatorile (MEMS). SiTime mis põhimõtteliselt liigub tund iPhone’i ja Apple Watches’i protsessori versioon.

Pärast kokkupuudet soovitab Apple mitte ühendada seadet ühegi kaabliga ja oodata, kuni kogu gaas väljub seadmest; see tähendab, et seni pole ükski iPhone ega Watch selle tõttu enam töötanud. IFixit rekonstrueerib olukorra, asetades iPhone 8 heeliumgaasiga suletud kotti; on selge, et gaasi kontsentratsioon on katses palju suurem, kuid selle eesmärk on kontrollida gaasi toimet stringid (kontrollige tulemust ülaltoodud videost).

Kas soovite teada, eks?