IPhone võib tulevikus mĂĽĂĽgihäireid põhjustada … praeguse iPhone'i tõttu

See on olnud suuremal või vähemal määral sama lugu alates 2007. aastast: Apple astus lavale uue esitlemiseks iPhone ja nädala pärast lähevad hordid kogu maailmas (füüsilistesse või veebipõhistesse) kauplustesse, et kogeda Ma suurepärast uut loomingut omal nahal. Järgnevate päevade või nädalate jooksul tegid uued iPhone'id (peaaegu alati) rekordmüügi ja olid nii tohutu hitt, et Cupertino hautatud rahakass langeb üha kiiremini.

Selle analüüsi kohaselt alates Wall Street JournalSelle tsükli päevad muutuvad aga näljasemaks saab nummerdada mitte ainult Apple'ile, vaid nutitelefonide tootjale tervikuna. Põhjus, miks nad peaksid oma tööd tegema liiga hea.

Ajakirjanik pärit WSJ osuta mitmetele nutitelefonide müügi võimaliku languse faktoritele lähiaastatel. Esimene üldine rahulolu tarbijad oma praeguste seadmetega, mis on keskmiselt varasemast kõrgemad ja panevad kasutajad seadmega kauem viibima, see tähendab, et enne kui vahetate nutitelefoni iga kahe aasta tagant ja olete nüüd oma seadmega väga rahul, peate selle pärast lihtsalt muutma kolmas sünnipäev. See on tavaline stsenaarium.

Selle "tsüklipausi" teine, veelgi kaalukam põhjus on kasutatud ja / või renoveeritud nutitelefonide turu kasv. See tava on juba praegu väga levinud arengumaades, näiteks meie oma, kuid mis tõmbab jõudu alles tugevamatel turgudel, näiteks USA-s. Aruandes viidatud andmete kohaselt on praegu kasutusel ja / või renoveeritud umbes 10% maailmas müüdavatest nutitelefonidest, mis muudab selle segmendi teatava liikumisruumiga kõige kiiremini tööstuses.

Lisaks asendatakse operaatori kaheaastase lepingu eelseisev kaotamine (USA-s väga levinud mõne aasta eest) üha enam lukustamata nutitelefonide müügi või tehaseplaanide enda poolt ning meil on stsenaarium, kus seadme keskmine värskendustsükkel kasvas 2013. aasta 23 kuult 2018. aasta 31 kuuni, jõudes järgmisel aastal 33 kuuni. Seda öeldes võivad Apple'i, Samsungi ja ettevõtte turule toomised alates 2019. aastast kogeda väikest šokki, öeldakse aruandes.

Tootjad muidugi ei pea muretsema, selles väga konkurentsitihedas tööstusharus hinnatakse kõike, mis ei hõlma rekordite purustamist ega ukse ees järjekorda seadmist, kiiresti ebaõnnestumiseks ja keegi ei taha teatada madalamast müügist kui eelmisel aastal.

Kuid seda probleemi saab vaadata teisest vaatenurgast: nutitelefoni kauem tarbija käes hoidmine tähendab suuremat lisaseadmete müüki, pikendatud garantiiplaane ning remondi- või täiendusteenust. Kasutatud nutitelefonide müümine ei too ettevõtetele otsest kasumit, kuid see tähendab uut laine kasutajaid, kes sisenevad oma vastavatesse ökosüsteemidesse ja kulutavad raha rakendustele, muusikale, filmidele ja muud tüüpi sisule.

Seetõttu, ehkki ookean ei pruugi pommitamise ja rekordilise stardipaugu jaoks eriti soodne olla, on ettevõttel kindlasti alternatiivseid viise, kuidas jätkata oma muljetavaldavate finantstulemuste esitamist ja pakkuda uut loomingut, mis seda tsüklit veelgi parandaks.

Või muidu on kõik ülaltoodud väljavaated valed ning Apple, Samsung ja ettevõte käivitavad lähiaastatel edukamad turundused kui kunagi varem. Kes teab, peame ootama ja vaatama.

AppleInsideri kaudu