IPhone X aitab Samsungil uusi kvartalitulude rekordeid ĂĽletada

Samsung avaldas sel nädalal oma 2017. aasta kolmanda kvartali raamatupidamise aruande ja arvud murdsid taas statistilisi tõkkeid tulude ja kasumi osas. Dokumendi kohaselt registreeris Lõuna-Korea ettevõte juulist septembrini umbes 62,05 miljardi vonni (47,4 miljardi euro) suuruse tulu ja 14,53 miljardi voni (11 miljardit) ärikasumit. Pange tähele, et mõlemad väärtused loovad uued kvartalikirjed oma vastavas kategoorias.

Kvartali eelmine rekordkasum oli seatud selle aasta aprillist juunini, kuid väärtus on nüüd veidi väiksem sellest uuest näitajast, mis esindab 2016. aasta sama perioodi kasumit kolm korda.

Samsung lisas, et selle numbri suurim panus oli taastatud nutitelefonide, näiteks Note FE, müük ja salvestuskiipide äri. Ainuüksi viimases sektoris müüsid tehnoloogiaettevõtted umbes 9,96 miljardit võitu.

Nutitelefonide äri sai kasu uue märkuse 8 müügi stabiilsusest, mis edestas suures mahus ja arusaadavatel põhjustel ka eelkäijate mudelite arvu. Üldiselt suutis ettevõte teenida sellest sektorist 3,29 miljardit võidetud kasumit.