iPhone XS Max: Apple kohandas tootmiskulusid, kuid teenis mälust

Kuigi Apple ei esita täpselt arveid, mis on jaotatud tema seadmete komponentide maksumuse järgi, hindavad riistvaraeksperdid tootmise väärtust. Nii juhtus Ontario ettevõttes Tech Insights, mis avas telefoni riistvara analĂĽĂĽsimiseks ja komponentide kulude hindamiseks. Tehes 256 GB salvestusruumiga uuele iPhone Xs Maxile “eelarve”, arvab ettevõte, et Apple kulutab osade ja montaaĹľi kuludeks 443 dollarit. Võrreldes 64 GB suuruse iPhone X-ga on kasv ligi 50 dollarit, võrreldes eelmisel aastal turule tulnud seadme tootmiseks vajaliku 395 dollariga.

Suur 6,5-tolline ekraan on endiselt süsteemi kõige kallim komponent, kuid siiski on tootjad kulusid vähendanud. 3D Touchiga seotud komponentide väljalõikamisega säästis Apple 80,50 dollari suuruse ekraaniga umbes 10 dollarit. Kuigi see on kallim kui iPhone X ekraani eest makstud 77,27 dollarit, on see ka suurem. Modemitootjalt Qualcommilt Intelile üleminek on kulutusi veidi rohkem kergitanud, nagu ka uue A12 7nm protsessori kasutuselevõtt.

Kokkuvõttes maksavad eksperdid, et 256 GB suurune iPhone XS Max maksab Apple’ile 443 dollarit, mis on ĂĽks kolmandik sellest, mida tehnikahiiglane oma klientidelt kĂĽsib, 1249 dollarit selle mudeli eest. Ilmselgelt ei ole need kulud seotud muude ettevõtte “nähtamatute” kulutustega, näiteks uurimis-, arendus- ja turunduskuludega.

Eksperdid ĂĽtlevad, et see on mitmesugustes mudelites, sõltuvalt Apple’i kasulikust sisemälust, nagu teatas Bloomberg. Näiteks võtke iPhone Xs. 64 GB versiooni hind on 999 dollarit ja mälu 24 dollarit. Selle 256 GB mudeli hind on 1149 dollarit, kui mälu on väärt 66 dollarit. See tähendab, et kui mälukulude varieerumine on suurenenud, suureneb seadme väärtus 149 dollarit. 42 dollarit.

Lõpuks on 512 GB suurune mudel jaemüügil 1349 dollarit, mälu hind on 132,48 dollarit. Baasmudeli ja kõrgema mudeli võrdlemisel varieerub lõplik hind 350 dollarit, samas kui mälude kulude erinevus on 108 dollarit.