IPhone XS Max jäi pimekaamera testil napilt mööda Galaxy S10 + -st

Viimase kuu jooksul Huawei P30 Pro Tormake internetti ĂĽlivõimsate kaamerate abil, mis on võimelised tõhusalt nägema valdkonnas ja viima pildid peaaegu mikroskoopilisele tasemele ilma tegelikku kvaliteedi kadu. Kuid me kõik teame, et maagia tegemine nn arvutifotograafiaga pole kõik – mõnikord soovivad kõik kasutajad tavalist fotot, mis nende silmis hea välja näeb.

Mõeldes sellele, siis TelefonArena tegi huvitava testi. Sellel saidil on täna nutitelefonide esikolmik (iPhone XS Max, Galaxy S10 + ja ülalnimetatud P30 Pro) ning pimestades oma kaameraid, näidates mõlemat samamoodi jäädvustatud pilte ja seda kõike heledas päevavalguses ning küsides lugejatelt, milline on parim pilt. Tulemused olid üllatavad.

Seitsmest stseenist viies valiti Galaxy S10 + parima pildi omanikuks, ĂĽlejäänud kaks kokkupõrget võitis aga iPhone XS Max. Veelgi ĂĽllatavam on see, et enamikul fotodel konkureerivad Samsungi ja Apple’i seadmed väga võidu nimel – ĂĽhel juhul oli häälte vahe alla 2%. Kõigil juhtudel saavutas P30 Pro viimase koha tohutult ebasoodsas olukorras.

Mis siis juhtus? Jah, tõesti TelefonArena seletama:

Kõige selgem seletus on foto värv [do Huawei P30 Pro] neil pole lihtsalt teistes seadmetes nähtavat zingi. Ja pole üllatav, et kui teil on kahe kollase piksliga sensor, satuvad fotod… hästi, ilmselgelt kollaseks. Lisage veidi tuhmunud värv ja teil on kaks võimalikku selgitust.

Vaadake mõnda tehtud fotot – kahes esimeses võrdluses võitis Galaxy, samas kui iPhone tegi viimase:

Järjekorras: iPhone XS Max, Galaxy S10 + ja P30 Pro (suurendamiseks klõpsake / puudutage pilti).

Lõppkokkuvõttes tuletavad need testid meile meelde, et mitte kogu tehisintellekt maailmas ei võida paremaid andureid (ikka). Ilmselt peaks P30 öösel ja lähivõtetel tapma iPhone’id ja Galaxy, kuid enamiku meie tehtud piltide puhul – tavalised, igapäevased, päevased stseenid – pole need eelised nii ilmsed.

BGR kaudu