IPhone’i aku võib vastu pidada vähem kui Apple ĂĽtleb

Suure Ăśhendkuningriigi tarbijakaitsegrupi Which? Aruandes öeldi, et Apple on märkimisväärselt ĂĽle hinnanud teatud iPhone’i mudelitele ametlikult omistatud aku kasutusaega.

Millist seda testi teha? mõõdab aega, mida täislaetud nutitelefon kasutab pidevateks telefonikõnedeks, võrreldes tootja poolt nende ametlikul veebisaidil näidatud aega.

Milline meeskond? testis ĂĽheksa erinevat iPhone’i mudelit, järeldades, et kõik ei suutnud Apple’i lubadusi täita, kõrvalekalle võib varieeruda vahemikus 18–51%. Kõige ilmsem juhtum on iPhone XR – Apple’i veebisait väidab, et see pakub kuni 25 tundi kõneaega, kuid Mana testi järgi? see ei ĂĽletanud 16 tundi ja 32 minutit.

2017. aastal sattus Cupertino ettevõte iOS-i värskenduste kaudu poleemikasse, mis oli seotud akusõltuvuse ja iPhone’i jõudluse vähenemisega, et julgustada oma kliente uut mudelit ostma. Apple tunnistas lõpuks, et see oli patareide vahetamise kampaanias vale.

Millele vastamine? Aruanne teatas Apple: „Meie tooteid testitakse rangelt ja me kaitseme oma väiteid aku kestvuse kohta. Meie katsemetoodika on loodud energiatarbimise arukaks haldamiseks, maksimeerides aku eluiga, riistvara ja tarkvara tihedalt integreerides. Milline? Ei jaganud metoodikat meiega, nii et me ei saa saadud tulemusi enda omaga võrrelda ”.

Milline peale iPhone’i? testis ĂĽle 50 nutitelefoni teistelt kaubamärkidelt, näiteks Samsung, HTC või Sony. Tulemused näitasid, et HTC-telefonide keskmine kõneaeg oli 5% lĂĽhem kui Taiwani tootja. Seevastu tehti selles uuringus kindlaks, et sellised kaubamärgid nagu Samsung, Nokia või Sony alahindavad oma seadme kõneaega, mis on ametlikult näidatust kõrgem.