IPhone'i rakendus saadab isiklikke andmeid ettevõtetele ilma loata, teatas veebisait Süsteemi tööriistad

IPhone'i rakendus saadab isiklikke andmeid ettevõtetele ilma loata, teatas veebisait Süsteemi tööriistad

Mõned iPhone'i rakendused koguvad ja saadavad kasutaja andmeid, kui iOS-i taustavärskenduse funktsioon on aktiveeritud. mis osutab ajalehe The Washington Post läbi viidud uurimisele, mis avaldati teisipäeva (28) ajalehe veebisaidil. Spetsialistidega katsetades jälgib sõiduk iPhone'i kommunikatsiooniprotsessi ja tuvastab, et arendaja on saanud andmeid, mis põhimõtteliselt peavad olema kättesaadavad ainult kasutaja loal.

LUGEGE: Apple langes riigipöördes ja kaotas võltsitud iPhone vahetades miljoneid

Juhtumi kohta tehtud ametlikus avalduses usub Apple, et nad arendavad tooteid ja teenuseid, mis kaitsevad kasutajate privaatsust, ning et ta on ettevõtte rakenduseeskirju mittejärgivate rakenduste väärkasutamise vastu. Washington Posti uuring näitab, et andmete kogumine ei ole alati halb, kui neid kasutatakse sihtotstarbeliselt ja anonüümselt.

Rakendus kasutab taustal värskendusfunktsiooni, et saata andmeid, mis võivad seada ohtu fotode privaatsuse: Bruno De Blasi / TechTudoRakendus kasutab taustal värskendusfunktsiooni, et saata andmeid, mis võivad seada ohtu fotode privaatsuse: Bruno De Blasi / TechTudo

Rakendus kasutab taustal värskendusfunktsiooni, et saata andmeid, mis võivad seada ohtu fotode privaatsuse: Bruno De Blasi / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Washington Posti uuringus märgitakse, et iPhone'i installitud rakendused saavad tausta sünkroonimist kasutada GPS-i lugemisel saadud kasutajateabe, näiteks telefoninumbrite, e-posti ja IP-aadresside ning isegi asukoha saatmiseks. Põhja-Ameerika ajalehes leiduvate teadete kohaselt kasutavad sellised tuntud rakendused nagu OneDrive, Spotify, Nike ja isegi The Washington Posti ametlik rakendus ära selle teabe edastamise võimalust kolmandatele isikutele.

Washington Posti analüüs näitab, et seda tüüpi andmete kogumine ei ole alati halb, eeldusel, et lisaks andmete anonüümseks pidamisele järgitakse ka häid tavasid, näiteks piiratud aja jooksul säilitamine. Lisaks võib seda tüüpi teabe kasutamine olla arendajatele kasulik, et paremini mõista rakenduse kasutamist, milles on probleem, külmutamine jne.

Kuid protsess ei ütle kasutajale selgelt, kuidas seda teavet kogutakse, säilitatakse ja mis eesmärgil seda kasutatakse. Miski ei takista näiteks rakendustel seda tüüpi teabe kasutamist sihitud reklaamimisel ega isegi reklaamiandjatele andmete müümist.

Seade "kahetasandiline värskendus" võimaldab teil valida rakendusi, mis saavad andmeid saata ilma, et oleksite märganud. Foto: Reproduo / Lucas MendesSeade "kahetasandiline värskendus" võimaldab teil valida rakendusi, mis saavad andmeid saata ilma, et oleksite märganud. Foto: Reproduo / Lucas Mendes

Seade "kahetasandiline värskendus" võimaldab teil valida rakendusi, mis saavad andmeid saata ilma, et oleksite märganud. Foto: Reproduo / Lucas Mendes

Juhtumit käsitlevas ametlikus avalduses kinnitas Apple, et tema poliitika nõuab, et arendajad teavitaksid kasutajaid andmete kogumisest ja edastamisest ning nad teostavad seda protseduuri ainult pärast selgesõnalist luba. Apple juhtis tähelepanu ka sellele, et kui ettevõte leiab selle reegli rikkuja, vabastab ettevõte probleemi paranduse või kõrvaldab lihtsalt App Store'i rakenduse.

Üks viis, kuidas vähendada rakenduste võimalusi peidetud andmeid koguda, on iOS-i seadetes taustavärskenduste väljalülitamine. Teine võimalus on kasutada mitut VPN-teenust, mis võimaldavad Interneti kaudu andmeliiklust jälgida, et blokeerida soovimatud sihtkohad.

Washington Posti ja Maci kuulujuttude kaudu

Kuidas iPhone'i taastada ilma iCloudi paroolita? Esitage TechTudo foorumis kĂĽsimusi.

Neli põhjust, miks te ei tohiks kunagi oma iPhone X-ist lahti saada

Neli põhjust, miks te ei tohiks kunagi oma iPhone X-ist lahti saada