IRobot Roomba i7 + toob robotite püüdlustesse uuendusi ja jõuab Portugali veebruaris

IRobot on vaakumrobotite väljatöötamisega tegelenud enam kui 17 aastat, kuid uue põlvkonna Roomba i7 ja i7 + toovad rida uuendusi, mille on taganud erinevad ettevõtted, ja tagavad parema imemise kvaliteedi. Kuid ka rohkem intelligentsust kosmose kaardistamisel, mida iRobot kavatseb tulevaste arengute jaoks kasutada, selgitas vanemtootejuht Brent Hild Madridi ajakirjanikele esitluses.

Esimeses põlvkonnas oli ruumide kaardistamine piiratud, kuid uue Imprinti süsteemiga jättis robot maja erinevad alad või korrused pähe ning rakenduses oli võimalik ruumidele nimesid määrata, mis hõlbustas koristamise isikupärastamist. Nii saate määrata mitte ainult aja ja päeva, millal robot peaks tolmuimejaga hakkama saama, vaid ka selle, millises ruumis seda igal ajal teha tuleks.

Need seaded tehakse rakenduses, kus saate ka näha, milliseid alasid puhastatakse ja kui kaua ülesanne võtab, nagu juhtis tähelepanu Brent Hild. Süsteem ühildub ka Alexa nutika assistendiga.

See sĂĽsteem kasutab selles kaardistamisel kasutatud kaamerat ja põrandal oleva prĂĽgi “nägemist”, kuid ka selle “kuulmist”, et veenduda, et see on kõik kinni pĂĽĂĽdnud, optimeerides põrandal ja vaibal töötamist.

Kui aku töötab 75 minutit, kuid arukas ruumi kaardistamine säästab umbes 15% kogu koristamise ajast, siis keskmine protsent, kuna tegelik tootlus sõltub maja tüübist, mööbli hulgast ja vajalike püüdluste tasemest. Kuid see on eelis, kuna pikendab aku kasutusaega ja lõpuks tolmuimeja eluiga.

Uuel põlvkonnal on ka täiendav eelis: selle asemel, et robotmahutit käsitsi tĂĽhjendada, on Roomba i7 + -l paagisĂĽsteem, mis kinnitub alusele ja “puhastab” vaakummahuti, asetades prĂĽgikasti konna sisse ja eemaldades seejärel regulaarselt, muutes selle kasutamise mugavamaks. Robot on juba kahe kotiga mĂĽĂĽgil, kuid siis saate osta umbes 20 euro eest lisakoti, kolmes pakis.

Roomba i7 on Portugali kauplustes saadaval alates 15. veebruarist ja seda mĂĽĂĽakse kahes imemisalusena mudelis i7 +, mis maksab 1199 eurot, samas kui alusetu mudel Roomba i7 maksab 899 eurot.

Ja mis võiks tulevikus juhtuda? Ehkki rõhutades, et see versioon on märkimisväärne hüpe eelmise põlvkonna robotitest, ütles Brent Hild, et visioon evolutsioonist läbi smart house 2.0 koos uute toodete ja funktsioonidega, mis saavad alguse intelligentsest kaardistamisest, kuid mida nad saavad optimeerida ka ülesannete täitmiseks kuluva ajaga seda ja kuidas me kasutame kodumasinaid.

(värskenduses)