IRS-i saatmine: prognoosige kohaletoimetamist, et vältida finantsportaali probleeme

Töötajate maksudeklaratsioonide esitamise tähtaeg on 30. aprill ja okupeeritud raamatupidajate tellimus (OTOC) on hoiatanud süsteemi tipphetkel esinevate puuduste eest, mis tegelikult registreeriti viimastel aastatel.

Vastavalt TSF-ile tehtud deklaratsioonile on korralduses öeldud, et maksumaksjad ei saa finantsportaalis esitada maksuameti deklaratsioone, kuna süsteem ei tööta.

Maksutöötajate liit selgitas samale allikale ka seda, et maksumaksjad ei tohiks maksude saatmisega viivitada, prognoosides kättesaadavuse probleemide vältimiseks portaali kasutamist.

Ministeerium on taganud, et saidil pole probleeme ja alakasutatud funktsioonid on praeguseks keelatud, tagamaks süsteemi toimimise ka eeldatava juurdepääsu suurenemisega, kui see jõuab tarneaja lõppu.

Finantsportaalist endast võib lugeda, et „2013. aasta IRS-i deklaratsiooni esitamise kiirendamiseks on peatatud teatava tähtsusega teenused sama tarne jaoks (võlatõendid ja hoiatused)“.

Mitmel korral on raamatupidajate tellimus hoiatanud, et finantssüsteem on aegunud ega toeta tõhusalt suurenenud nõudlust nendeks perioodideks.

Rahandus on julgustanud maksumaksjaid maksude edastamiseks kasutama Internetti, saades kasu pikaajalistest ja kiirematest tagasimaksetest ning aidates täita mõningaid maksudeklaratsiooni andmeid.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi