ISCTE-l on uus integreeritud juhtimissüsteem õpetajate ja administraatorite töö sujuvamaks muutmiseks

Kokku on ISCTE – Instituto Universitário de Lisboa – 10 000 tudengit, kes õpivad mitmesuguseid teadusharusid, sealhulgas sotsiaal- ja inimteadusi ning juhtimist. Instituudi haldustöö sujuvamaks muutmiseks otsustas ĂĽlikool investeerida uude integreeritud juhtimissĂĽsteemi (ERP).

Lisaks ĂĽliõpilastele on ISCTE-l veel umbes 305 õpetajat, 390 teadlast ja 270 õpetajateta töötajat. Samuti mõtlevad nad neile ning haldustöö, sealhulgas kaugtöö korra suurendamiseks ning näitajate ja aruannete õigeaegseks kättesaadavaks tegemiseks, institutsioonid panustavad selle investeeringu peale. Lisaks on eesmärk “vabastada õpetajad nende põhiĂĽlesandeks, nimelt õpetamiseks ja uurimiseks”, loetakse avaldusest.

Otsus sĂĽndis pärast seda, kui dekaan Maria de Lurdes Rodrigues’i juhitud uus juhtimismeeskond korraldas 2019. aastal avaliku pakkumise uute ERP-de ja eriti eriteenuste omandamiseks. Valitud ettevõte on avaliku halduse tarkvarale spetsialiseerunud ettevõte Quidgest, kellel on veebitoode SINGAP.

See on keeruline lahendus finantsjuhtimiseks, logistikahalduseks, inimressurssideks, projektideks, lepinguteks, müügiks ja teenusteks. Aruannete koostamine toimub igas valdkonnas. See süsteem hõlmab ka liideste loomist teiste rakendustega, nimelt nende akadeemiliste juhtimisrakendustega. Nii asendab see vana kohapealse SAP-i lahenduse.

Hiljuti sõlmiti lepinguid selle süsteemi rakendamiseks viies etapis, mis kestavad kolm aastat. Esimene etapp, viidates esimesele kuni neljandale etapile, peab olema lõpule jõudnud 2020. aasta keskpaigaks, tagades ISCTE.