Apple Land di North Carolina

Isegi uue ülikoolilinnakuga Austinis võivad Apple’il siiski olla plaanid Põhja-Carolinaga

See on olnud (täpsemalt öeldes!) Aasta, kui Apple teatas Jakarta uue ĂĽlikoolilinnaku rajamisest Austin, Texase pealinn (Ameerika Ăśhendriigid). Sealsed plaanid töötasid sujuvalt, kuid mõned mäletavad seda, et algul polnud Austin ĂĽks Apple’i lemmikuid oma uusima baasi rajamisel – nagu me eelmise aasta mais ĂĽtlesime, valiti kõige tõenäolisemalt kaks Virginia või Põhja-Caroline.

Tänane ĂĽllatus? Ilmselt võib Apple’il siiski olla plaane Põhja-Carolinaga varrukas – kuigi esialgu välistas ta osariigis Austini lõpliku valiku kasuks maad.

Kogume lugu veidi paremini kokku, et paremini aru saada: eelmise aasta mais ütles usaldusväärne allikas, et Apple sulges kohalike võimudega põhimõtteliselt uue ülikoolilinnaku rajamiseks selle piirkonna. Teaduskolmnurga park (RTP), üks Keskus 200 hektari suurune tehnoloogiaarendus mitme ettevõtte / ettevõtte osaluselkäivitamine ja lähedal ülikoolidele nagu Põhja-Carolina hertsog ja osariik.

Kui Apple teatas mullu detsembris lõpuks Austini valikust, reageerisid Põhja-Carolina ametnikud üllatusega. Kuberner ja riigikoja esimees avaldasid ühisavalduse, milles öeldi, et nad jätkavad uute töökohtade ligimeelitamiseks kõik võimalike võimaluste nimel ning teatasid, et teevad koostööd selliste ettevõtetega nagu Apple, et tuua ettevõtte filiaalid riiki.

NĂĽĂĽd, peaaegu aasta hiljem, teatab Põhja-Carolina valitsus kohalikele võrkudele WRAL et “katse viia Apple osariiki on endiselt aktiivne”. Ja see väide ei tundu hoolimatu: tõendid viitavad sellele, et Apple omab endiselt kontrolli maa ĂĽle, millele tema ĂĽlikoolilinnak ehitatakse.

Eelmise aasta lõpus, pärast Austini teadet, helistas salapärane ettevõte Ă„gedad investeeringud omandas ligi 50 miljonit dollarit umbes 113 hektarit RTP maad – ostu puhul ei olnud valitsus avalikku teadet ega tähelepanu juhtinud. Ostudokumendis loetletud äge investeerimisesindaja on Bruce Thompson, mitmete ettevõtete registreeritud lobist – nende seas arvasite ära, Apple.

Apple Land Põhja-CarolinasApple’ile kuuluv maa Põhja-Carolinas

Kõige selgem märge selle kohta, et maastik kuulub Apple’ile, pärineb Põhja-Carolina kaubandusministrilt Tony Copelandilt. Intervjuus kasutajale WRALkinnitas ta, et 113 hektari suurune ala oli tegelikult “Apple kontrolli all”. Samuti ei ole osariigi valitsus avaldanud mingit teavet projekti ega Apple’i võimalike kavatsuste kohta seal.

Teisisõnu, võib-olla on Apple’il veel plaanid Põhja-Carolinaga. Siinkohal ei saa keegi kindlalt öelda, mis juhtub – võib-olla hoiab Apple lihtsalt maad “plaanina B” ja mĂĽĂĽb seda tulevikus vaikselt; või võib juhtuda, et tulemas on tugevam projekt. Ootame.

MacRumorsi kaudu