ISEP arendab intelligentseid veeklappe, mida saab kaugjuhtida

Vee jaotamise eest vastutavatel ettevõtetel, näiteks INDAQUA, on mõnikord suuri raskusi lõikamis- ja asendustoimingutega. Paljud ventiilid asuvad inimeste kodudes ja tehnikute külastusi kasutajakavadega pole alati lihtne kombineerida.

Ja veelõikamistoiminguid ei toimu lihtsalt tasumise puudumise tõttu: ehituse või isegi maja kolimise tõttu on tehnikuid selle toimingu sooritamiseks mitu põhjust.

Ja kogu protsessi kiirendamiseks palus ettevõte Instituto Superior de Engenharia do Portost nutikaid ventiile, mida saab kaugjuhtida. Toode on loodud.

Automaatjuhtimisventiili (RAV) väljatöötamist juhtinud professor Luís Lima selgitas vestluses TeK-ga, et süsteem kasutab raadiosagedustehnoloogiat, et oleks võimalik kaugelt aktiveerida või deaktiveerida.

Teadlased rõhutavad, et kontoris on võimatu istuda klappe juhtides, mis tähendab alati tehnikute üleviimist ruumidesse. Eeliseks on see, et reis ei lähe kunagi kaduma, sest klapi juhtimiseks ei pea sisenema inimese majja. Seetõttu on igasugune füüsiline kontakt ventiiliga välistatud.

Igal ventiilil on ainulaadne identifikaator, mis võimaldab ka individuaalsemat juhtimist

Luis Lima selgitas ka, et süsteemi ei kasutatud masinast masinasse (M2M) tänu suurele energiatarbimisele. ISEP-is välja töötatud nutiklapp võtab seda elementi arvesse, sest energiasüsteem on väga tõhusalt välja töötatud.

See on tõepoolest ĂĽks peamisi väljakutseid projekti arendamisel. “Madala tarbimise ja pika aja jooksul ladustamise komponentide tuvastamine on suurim väljakutse,” ĂĽtles LuĂ­s Lima.

ISEPi elektrotehnika osakonna dotsent tõstis esile ka asjaolu, et see on Portugalis ainulaadne projekt seoses tarbimisega seotud veeventiilide rakendustega, nähes tehnoloogia jaoks endiselt suurt ekspordipotentsiaali.

ISEP-i välja töötatud projekti toodab juba Covilha ettevõte, testimiseks valmis 300 üksust. 10 000 nutiklapi tootmine on tagatud ka INDAQUA-le, mis lisaks oma tegevuse sujuvamaks muutmisele peab vähendama ka tegevuskulusid.

Rui da Rocha Ferreira