IST üliõpilased saavad pääsme Euroopa ülikoolilinnakusse, kuid võivad jääda Portugali

IST üliõpilased saavad pääsme Euroopa ülikoolilinnakusse, kuid võivad jääda Portugali

(Uuendatud) Nad osalevad väljakutses, mille korraldas Euroopa ülikoolilinnaku partei organisatsioon, mis algab teisipäeval, 21. augustil, koostöös Euroopa Komisjoniga. Osana väljakutsest jagasid nad ideid Euroopa tulevikuks ja nad valiti osalejate hulgast üle Euroopa.

Selle valiku tulemusel pääsesid Lissaboni tehnikaĂĽlikooli – Instituto Superior TĂ©cnico ja Évora ĂĽlikooli tudengid – majutusvõimalustesse, mis on kõigi aegade suurim ĂĽlikoolilinnaku pidu, kuid lõppude lõpuks saab ĂĽliõpilase osa elada kohapeal.

Portugali osalemine programmis The Big Think – Ideed for the European Digital Agenda piirdub ĂĽlikoolidega, kes “koguvad edukalt toetust valitud õpilaste reiside rahastamiseks”, selgitati Portugali esindaja pressiteate sĂĽndmuse kohta selle nädala alguses.

Need ĂĽlikoolid võtavad vastu kutsed väljakutses osalemiseks – mis viiakse läbi kogu riigis asuvatele asutustele -, kuna nad leiavad, et saavad eraldada osa oma eelarvest reisimiseks. Neid fonde toetatakse Euroopa fondidest, mis tehakse kättesaadavaks ĂĽksikutele asutustele Euroopa Komisjoni loal.

Kui aga üliõpilane on valitud, kulub aja väljaandmiseks volitusi, mis kinnitavad võimalust lisada sõidukulud iga asutuse käsutuses olevatesse vahenditesse.

Évoras on olukord juba lahendatud: väljakutses osalevate asutuste ĂĽheksa ĂĽliõpilast lendavad järgmisel esmaspäeval Berliini. Instituto Superior TĂ©cnico’l puudub BrĂĽsselis jätkuvalt roheline tuli, et tagada kanali osa oma eelarvest reisimiseks 26 valitud õpilasele.

IST-st oli edasiste selgituste saamiseks võimatu ühendust võtta, kuna agentuur oli suletud kaks nädalat, mis nüüd lõpevad.

Euroopa ĂĽlikoolilinnaku partei suursaadik Portugalis Rui Vila-ChĂŁ Baptista tunnistas eile TeK-le, et “kirjalikku kinnitust reisikulude abikõlblikkuse kohta IST ĂĽliõpilaste osalemiseks CPE-s pole saabunud ja see võib osalemist segada”.

Ametnik otsustas siiski rohkem kommentaare mitte anda, kuna leidis, et asja saab siiski lahendada, kinnitades, et ürituse korraldamine teeb kõik endast oleneva, et olukorda avada.

Pange tähele, et Euroopa Komisjon on Campus Party Europe üks sponsoritest ja on partner väljakutse käivitamisel, mis loob võimaluse tuua Portugali üliõpilased Berliini üritusel osalema.

Euroopa ülikoolilinnaku pidu toimub ajavahemikus 21. – 26. August ja koosneb 500 tunnisest tegevusest, mis on jaotatud 16 etapi peale, mida animeerisid 450 esinejat. Loengutele järgnevad töötoad, kus õpitakse programmeerima roboteid või looma nutitelefonidele uusi rakendusi ning võistlus, mis paneb kaalule 65 tuhande euro suuruse auhinna.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira

Toimetuse märkus: reisi lõppu ei toimu Berliini reisi rahastamiseks volituste puudumise tõttu. IST saatis asjaosalistele õpilastele e-kirja, milles kinnitas olukorda ja teatas, et septembris on kavas kohtumine osalejatega olukorra selgitamiseks.