Itaalia kehtestas Facebookis Cambridge Analytica juhtumi jaoks uue miljoni euro suuruse trahvi

Cambridge Analytica juhtumi osas määrati Facebookile veel üks trahv. Seekord määras Itaalia sotsiaalvõrgustikele trahvi, kokku 1,1 miljonit USA dollarit. Tech Crunchi sõnul keskenduvad trahvid eeskirjade eiramisele enne uute andmekaitse-eeskirjade kehtestamist ja Itaalia vana korra kohaselt, mida kasutatakse kasutajate privaatsuse kaitsmiseks.

See väärtus arvutatakse 57 Itaalia Facebooki kasutaja kokkupuute põhjal, kes laadis alla rakenduse This is Your Digital Life, mis toimib isikuandmete uurimise vahendina. Lisaks mõjutas see veel 214 077 Itaalia profiili, kuna tal oli luba mõjutatud kasutaja sõpradelt saadud teavet käsitleda.

Avalduse kohaselt arvestatakse väärtuses andmebaasi suurust, Facebooki majanduslikku olukorda ja sotsiaalvõrgustiku kasutajate koguarvu. Ja see pole esimene trahv, mille Itaalia on määranud Mark Zuckerbergi ettevõttele Cambridge Analytica juhtumi eest. Eelmisel aastal pidi Facebook maksma kasutajaandmete müümise eest 10 miljonit eurot, neid nõuetekohaselt teavitamata.