Itaalia tarbijakaitseliit kaebas Apple toote garantiikĂĽsimustes kohtusse

Tundub Apple’i jaoks Euroopas halvasti. Pärast seda, kui mitmed riigid, nagu Itaalia, Holland, Portugal ja isegi Euroopa Liit, on neid tõsiselt kritiseerinud [1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8], ootab ettevõtet kohtuasi, milles osalevad kaks Itaalia tarbijakaitseliitu, kuna nad ei ole järginud riigi riiklikke garantiireegleid.

Itaalia lipp

Federconsumatori ning Tarbija- ja kasutajakaitsekeskus (CTCU) algatasid Apple’i vastu ĂĽhishagi, viidates ettevõtte tehtud 900 000 euro suurusele trahvile ja ELi õiguskomissari Viviane Redingu viimasele kirjale grupi riikidele, et uurida, kuidas Apple kuulutab välja garantiid. toote.

Juriidiline advokaat Massimo Cerniglia ĂĽtles, et monopolidevastased ametiasutused kiitsid kohtuasja kolme Apple’i kontserni ettevõtte vastu: Apple Sales International (Iirimaalt), Apple Italy ja Apple Retail Italy. Ettevõttele teatatakse sellest ametlikult mõne päeva pärast ja tarbijatel, kes on sunnitud ostma AppleCaresi (pikendatud garantii), ei pea olema aega umbes kuus kuud, et otsustada, kas nad soovivad protsessis osaleda.

“Meil on olnud klientidelt palju teateid, öeldes, et laiendatud garantiikindlustuse mĂĽĂĽk jätkub ka pärast monopolidevastaste ametiasutuste tegevust ja piirkondlike halduskohtute otsuseid,” ĂĽtles Cerniglia. “Apple’i tooted on suurepärased ja ma kasutan neid ise. Kahju, et turustuskvaliteet pole nii hea kui toode ise. “

[via Macworld]