Jaapan soovib investeerida 6G võrgu arendamisse ja näeb selle rakendamist ette juba 2030. aastal

5G jõuab Lõuna-Koreasse ja selle kasutuselevõtt toimub järk-järgult sellistes piirkondades nagu Hiina, Suurbritannia ja Ameerika Ühendriigid, samas kui teised, näiteks Portugal, on protsessis mahajäänud. Eeldatakse, et 2020 on 5G-tehnoloogias kiirenev aasta, kuid on inimesi, kes mõtlevad juba kuuenda põlvkonna mobiilsidevõrkude peale. Lisaks Huaweile, kes on näidanud, et rakendab oma arengut praktikas, hakkab Jaapan välja töötama strateegiat, mis näeb ette rakendamise aastaks 2030.

Jaapani side- ja siseministeerium näitas Jaapani ajakirjandusega peetud konverentsil, et korraldab paneeli, et arutada tulevikku pärast 5G kasutuselevõttu. Üldiselt kavatseb Jaapani valitsus investeerida 2,03 miljardit dollarit kuuenda põlvkonna võrgu teadus- ja arendustegevusse.

Viienda põlvkonna mobiilsidevõrguteenus on riigis saadaval alates selle aasta kevadest, kuid eeldatavasti võetakse 6G kasutusele 10 aasta pärast. Kuigi Jaapan on 5G kasutuselevõtu protsessis maha jäänud, soovib Jaapan olla järgmise põlvkonna mobiilsidevõrkude osas juhtpositsioonil.

Paneel hakkab jaanuari lõpuks välja tooma plaane, mida Jaapani valitsus nimetab “5G järgseks”. Siia kuuluvad erasektori esindajad, Tokyo ĂĽlikooli teadlased, aga ka selliste ettevõtete liikmed nagu NTT ja Toshiba, kes uurivad võimalikke väljakutseid ja võimalusi kuuenda põlvkonna mobiilsidevõrkude kasutuselevõtuks.