Jaapani ettevõte ostis populaarse rakenduse Viber 900 miljoni dollari eest

Interneti kaudu sõnumeid ja kõnesid vahetada võimaldava rakenduse Viber ostis Jaapani ettevõte Rakuten, sama ettevõte, kellele kuulub digitaalne raamatulugeja Kobo. Tehing suleti 900 miljoni dollari, umbes 655 miljoni euro eest.

Praegu on Viberi teenus ĂĽks populaarsemaid Interneti poolt toetatud mobiilsidevõrgu segmentides. Rohkem kui 300 miljoni registreeritud kasutajaga on rakendus tugevalt esindatud USA-s, Venemaal ja Lähis-Idas. The Verge andmetel on Skype’il sarnane arv kasutajaid, WhatsAppi ja Facebook Messengeri taga on kaks teenust.

Rakutenil on nĂĽĂĽd rakendusega suured plaanid. Ettevõte usub, et Viberil on mänguplatvormina suur potentsiaal ja tal on eelis mitme konkureeriva teenuse ees, kuna see on mitme platvormiga – saadaval peaaegu kõigis seadmetes ja operatsioonisĂĽsteemides.

Jaapani investorid soovivad konkureerida ka rakendusega Line, mis on samuti jaapanlane ja millel on 350 miljonit kasutajat, kes domineerivad osa Aasia turust.

Rahvusvaheline ajakirjandus peab Rakuteni Amazoni jaapanikeelseks versiooniks ja ettevõte investeerib nüüd brändi laiendamiseks rahvusvaheliselt. Viimasel ajal on veebimüüjad investeerinud ka suhtlusvõrgustikku Pinterest, mida peetakse kõige suuremaks potentsiaaliks e-kaubanduse ärakasutamiseks.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi