Jaapani idufirma soovib muuta meteoorisadu kommertsteenuseks

Tokyos asuv Jaapani idufirma investeerib kunstliku langetähesüsteemi väljatöötamisse. Japan Timesi andmetel võib esimene meteoorivool tekkida Hiroshimas 2020. aastal.

Selle idee teostamiseks tegi ALE Co. peaaegu valmis kaks satelliiti. Esimene suunatakse orbiidile 2019. aasta märtsi alguses ja teine ​​peab selle jälgi järgima teise poolaasta alguses. Võti on aga nende seadmete kasulikus koormuses. Igale satelliidile salvestatakse kokku umbes 400 palli. Iga sfäär sisaldab keemilist segu, mis reageerib stardile, luues hõõguva raja, mida on näha öötaevas. Ettevõte selgitab, et pallid on korduvkasutatavad ja neid saab 20-30 korda vette lasta, enne kui need oma mõju kaotavad.

Kõigil neil satelliitidel on kaheaastane säilivusaeg ja neid mõlemat saab kaugprogrammeerida, et pall õigel ajal õiges kohas välja visata. ALE andmetel saab iga saadet vaadata miljonid inimesed, sõltuvalt selle asukohast.

“Meie sihtmärk on kogu maailm. Kui satelliit jõuab kosmosesse, on võimalik tekitada kunstlikku vihma kõikjal maailmas, ”selgitas tegevjuht Lena Okajami Japan Timesile.

Kui Jaapani käivitamiskava on täielikult rakendatud, viiakse esimesed testid läbi 2020. aasta alguses. Koos turule toomise ja katsetega loodab ettevõte kulutada umbes 20 miljonit dollarit.