Jaekaubandus: veebis ostlemine kasvab Euroopa Liidus jätkuvalt - ettevõtlus

Jaekaubandus: veebis ostlemine kasvab Euroopa Liidus jätkuvalt – ettevõtlus

Uue koroonaviiruse leviku tõkestamiseks on Euroopa Liidu (EL) liikmesriigid võtnud vastu mitmesuguseid piiravaid meetmeid, mõjutades jaekaubandust. Eurostati andmete kohaselt olukorra kohta ELis langes märtsis selle sektori kogumaht märtsis veebruariga võrreldes 10%, arvutipiirkonnast ei pääsenud viirused. Kui kõige soovitatavam soovitus oli isoleerimine, siis eelmisel kuul suurenes veebiostude arv, kuid ainult 2,2%. Suurim erinevus, kui seda väärtust võrreldakse sama perioodiga 2019. aastal, suurenes 11,9% -ni.

Pärast Interneti kaudu toimuva jaekaubanduse mahu kasvu 3,5% võrra käesoleva aasta veebruaris võrreldes jaanuariga kasvab see väärtus märtsis jätkuvalt. Kuid erinevus pole nii märkimisväärne, ainult üle 2%.

Reaalsus muutub, kui analĂĽĂĽsime eelmise aasta sama perioodi numbreid. Ăśhe aasta jooksul suurenes veebiostude maht ligi 12%, veebruaris aga 10,8%.

Arvutiseadmete, raamatute ja muudes sektorites on langus tõestatud: 16% võrreldes veebruariga, mil maht oli vähenenud 0,4%. Kui analüüs viiakse läbi sama perioodiga 2019. aastal, on madalaim väärtus 14,2%.

Eurostat märkis ka, et reeglina on müük supermarketites kasvanud isegi riikides, kus müügitegevus on kõige rohkem langenud. Maailma tasandil registreeriti Portugalis suur langus, 12%, kuid väärtus supermarketites kasvas 3%.

Need arvud saadakse pärast seda, kui GfK konsultantide andmed näitasid veebitehnoloogiatoodete müügi kasvu Portugalis 250%. Numbrid viitavad nädalale 30. märtsist 5. aprillini, kui võrrelda sama perioodiga 2019. aastal. Intervjuus SAPO TeK-ile ütles GfK tootejuht Rui Reis, et "veebis kasvab jätkuvalt tohutult ja peaaegu korvatakse langus kogu turg. "" See moodustab juba ühe kolmandiku turust, paradigma on muutumas, "selgitas ta.