Jalgratastest energiasäästuni: Nutikad linnad muudavad juba portugallaste elu

„Nutikas liikuvus” ei koosne aga ainult jalgratastest, nagu näitas Viseu omavalitsus, esitledes üht Euroopa esimest autonoomset elektriautot, Viriato. See mahutab 25 inimest ja töötab 24 tundi ööpäevas ööpäevaringselt. Prooviperioodi jooksul on kasutamine tasuta, kuid hiljem on kasutustasu.

Tööstusest ja idufirmadest linnadeni

Ettevõtted on ka tulevaste linnade ehitamisel reageerinud nutikate lahenduste vajaduse tõmbejõule, jagades paljude arvamust keskel on inimesed ja tehnoloogia on probleemide lahendamise abivahend, kuigi see on enamikus lahendustes hädavajalik alus.

Näitena võib tuua SmartALi rakenduse Altice Labsilt. Inimeste keskmes töötati välja selleks, et edendada kasutajate autonoomiat oma igapäevastes ülesannetes, tagades, et kasutajatega kaasneb toetav ökosüsteem. See ökosüsteem, mida toetab SmartAL, võib koosneda ametlikest hooldajatest (nt õed, arstid, sotsiaaltöötajad) ja / või mitteametlikest hooldajatest (nt pereliikmed, naabrid).

Kui aga SmartALi turustatakse, on praegu ainult Altice Portugali B2B segmendis paljud Lissaboni kongressikeskuses teadaolevad lahendused juba tavakasutaja “kĂĽlvikätes”.

Paljude Portugali perede mureks olevate probleemide, näiteks energiatõhususe ja jäätmete kõrvaldamise, saab lahendada mitme Portugali nutikate linnade tippkohtumisel osalenud projekti pakutavate lahenduste abil.

Hea näide on IT-rakendus Inspire, mille eesmärk on avada suhtluskanal mööblit omava pere vahel prügikasti kogumiseks ja sellest ressursist huvitatud üksuste vahel ning väike riistvaramoodul, mida Picma kasutajad saavad kasutada. suurema efektiivsuse saavutamiseks kinnitage see oma elamute päikesepaneelide külge. Ükskõik, kas see on seotud ilmastikutingimustega, katkise paneeliga või mõne muu olukorraga, mis õõnestab selle tõhusust, on kliendil kogu rakenduses saadaval olev teave.

Ehkki see teema on nutikate linnadega kiiresti seostatav ja kuna uued lahendused võivad aidata ruumi planeerida, rakendatakse tavapärastes parklates juba lahendusi, alates avalikest ruumidest kuni suurte äripindadeni. Portugali nutikate linnade tippkohtumisel on selliseid lahendusi nagu iParque ja Parkio. Parkio puhul saab rakendust seostada iga ettevõttega, kes juba parkimiskohti pakub.

11. – 13. Aprillini toimus Lissaboni kongressikeskuses Portugali nutikate linnade tippkohtumine, kus osalesid esindajad enamikust Portugali linnadest, aga ka mitmest tehnoloogiaettevõttest ja umbes 70 selles valdkonnas lahendustega idufirmat.