contadores estadisticas Saltar al contenido

Jänes või vares? Twitteris olevad videod ajavad kasutajad segadusse Internet

Jänes või vares? Eelmisel laupäeval Imguri pilditeenistuse Twitteris jagatud lühike video (17) ajab netizensi segadusse, sest see näitab kätt, mis silitab küülikut. Pisut klipile tähelepanu pöörates näete siiski, et see on tegelikult vares.

LUGEGE: Microsoft: töötajad selgitavad saladust, mis põhjustas Windowsi külmutamise

Video oli Internetis veelgi edukam, kui seda järgmisel päeval teadlane Dan Quintana jagas. Imguri algupärane tutt võitis kuni artikli avaldamiseni enam kui 526 aktsiat ja 1700 meeldimist. Samal ajal on Quintana postitusele rohkem kui 44,3 tuhat meeldimist ja seda on uuesti retweeeritud üle 11,4 tuhande korra.

Kas soovite osta mobiiltelefone, personaalarvuteid ja muid soodushinnaga tooteid? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Video põhjustab inimestes optilist segadust, sest esmapilgul näeb see välja nagu küülik. Algväljaanne Imgur mängis selle fakti pealkirjaga: Ma arvan, et sellel jänesel on midagi valesti (tasuta tõlge inglise keelest). Ja Quintana on ka irooniline, sõnumitega nagu küülikud armastavad oma kärssuses kiindumust.

Pisut tähelepanu videole piisab aga mõistmiseks, et kõnealune loom on tegelikult vares. Esmapilgul võib tunduda, et jänese kärss on linnu pea ja imetaja pikk kõrv on linnu nokk.

Google Images tuvastab loomad varestena. Foto: Reproduo / TechTudoGoogle Images tuvastab loomad varestena. Foto: Reproduo / TechTudo

Google Images tuvastab loomad varestena. Foto: Reproduo / TechTudo

Seda kahtlust on võimalik kinnitada Google Image'i pöördotsingu abil. Otsija analüüsib video ekraanipilti järgmiselt naljakas vareste gif portugali keeles "lõbus vareste gif". Seetõttu on klipilind eriti vares.

Dan Quintana kommenteeris intervjuus CNET-tehnoloogia veebisaidile, et tema peamine stiimul Imguri kuvandi levitamiseks oli figuuri populaarsus: psühholoogias ja filosoofias kuulsa esteetilise linnu / jänese illusioon, mistõttu tundsin huvi video jagamise vastu kohe, kui seda nägin. .

Sellele viitavad järgijad, kes vastavad Quintana luulele illusoorse pardi pildiga. Tundmatu autorsusega avaldati tema illustratsioonid 1892. aastal ühes Saksa ajakirjas ja sai populaarseks pärast seda, kui Ameerika psühholoog Joseph Jastrow kasutas neid tõestamaks, et illusioone põhjustab ka inimese vaimne tegevus.

Jastrowi uurimistöö kohaselt võib inimese mõlema võimaliku pildi (küüliku ja pardi) tajumise kiirus näidata, kui loominguline ta on. Väidetavalt, mida kiiremini loom muretseb, seda rohkem suudab tema kujutlusvõime kiiresti taju muuta.

CNET ja NewsCorp Australia kaudu

Kuidas sa muusikat Instagrami paned? Vaadake näpunäiteid TechTudo foorumist

Võistlusmäng Instagramis: vaadake, kuidas filtreid kasutada

Võistlusmäng Instagramis: vaadake, kuidas filtreid kasutada