Järgige inspiratsiooni: asju on võimalik lihtsamaks teha kui lihtsaid roboteid

“Robotid on mõtlemisvõimelised ja see hirmutab inimesi,” ĂĽtleb Luis de Matos, tegevjuht Järgige inspiratsiooni, idee, mida jagasid teised robootikapaneeli kõnelejad: automaatreĹľiimis olev ettevõte, mis toimub Tech Talksi etapis aadressil Portugali digitaalne tippkohtumine, ACEPI aastakonverents.

Startup-asutajad keskendusid tarbija tugirobotite ehitamisele, mis näitasid vajadust muuta oma mentaliteeti, et võidelda ideega, et “robotid asendavad meid selle asemel, et olla abiks” – eelduseks, et nende tooted annavad elu.

See kehtib 100% Portugali roboti wiiGO kohta ja pole midagi muud kui täielikult autonoomne ostukorv, mis on mõeldud liikumispuudega inimestele, olgu selleks eakad, rasedad, kärudes olevad emad või puuetega inimesed. .

“Tahame näidata, et robootika ja tehisintellekt ei ole draamad ja sellisena on meie toodetega alati inimeste vajadused esikohal,” ĂĽtles ta ja selgitas, et “piirideta inimeste jaoks teeb tehnoloogia asjad lihtsamaks. Nende jaoks, kellel on mingisugune piirang, tehke see võimalikuks ”.

WiiGO Retail on täielikult välja töötatud Portugalis, ilma „americanice’i ja chinesicesita“. See on autonoomne seade, mis on loodud konkreetse inimese jälgimiseks ja kuhu iganes ta ka ei läheks, hõlbustades objektide autonoomset transporti.

Selle tehnoloogia patenteeriti selle aasta alguses Ameerika Ühendriikide patendi- ja kaubamärgiametis (USPTO) ning kuigi see on mõeldud jaemüügiks, pole selle tööstuslikud ja lennujaamarakendused välistatud.

Kui seisavad silmitsi laiaulatusliku hirmuga masinate ja inimtööde leviku pärast nende uuenduste poolt, rõhutas LuĂ­s de Mota: „See mõte on vaja lõplikult peast välja saada. Eelkõige seetõttu, et robotid teevad lõpuks seda, mida inimesed ei taha, olgu see siis igav, rutiinne või mis iganes, “lõpetas ta.

Lisaks eraldiseisvale ostukorvile on Follow Inspiration tutvustanud oma tehnoloogiat ka teistele toodetele, nagu maailma esimene eraldiseisev kohvimasin, mis töötati välja Delta jaoks.