"Järgige seadust hästi". DECO hoiatab Interneti-supermarketite - Interneti - lünkade eest

"Järgige seadust hästi". DECO hoiatab Interneti-supermarketite – Interneti – lĂĽnkade eest

Pandeemia COVID-19 on pannud tarbijad mitu korda veebis ostlema, nii et supermarketisse pole vaja minna. Ent DECO hoiatab, et Internetis kättesaadav teave ei vasta standardile ja "nõrkus on üle jõu käiv". Aprillis analüüsitud üheksast portaalist oli Continente isik, kes pakkus paremat teavet.

Porlei näitab kohustuslikus veebipoes ostes kogu märgistamisega seotud teavet kuni ostu lõpuni. Kuid ilmselt seda ei juhtunud.

Sama uuring viidi läbi 2018. aastal väiksema valimi abil ja järeldus tuli taas Portugali tarbijakaitse liidu kaudu. DECO "kammib" 234 toodet seitsmes kategoorias: jogurt, hommikuhelbed, mahetoidud, külmutatud toidud, imikutoidud, eridieetide ja taimetoitlaste jaoks.

Tulemuste kohaselt on ainult kahel kolmandikul toodetest kohustusliku märgistamise kohta teavet vastavalt seadusele. Seetõttu on neil andmeid brändide, nimiväärtuste, netosummade ja pakendihindade kohta. Mõõtühiku hind, koostisosad, toitumisalane teave, säilitustingimused ja / või kasutustingimused ning toodet turustava ettevõtte nimi on ülejäänud kohustuslik teave.

Kui võrrelda 2018. aasta tulemustega, on see arv "pisut julgustavam". Selles uurimuses, milles analüüsiti seitsmes veebipoodide seitsmes veebiportaalis müüdud enam kui 70 toodet kuuest kategooriast, näitas vaid üle poole, 54% uuritud toiduainetest näitas seadusega nõutavat teavet.

Mandri andis paremat teavet, kuid Froizi veebisait ĂĽllatas positiivsete tulemustega

Tooteid hinnati üheksas portaalis, nimelt Portugali mandriosast, Auchanist, Froizist, E.leclercist. Lisaks on DECO "uurinud" ka portaali Intermarch, Celeiro, El Corte Ingls, Apolnia ja Mercado. Kõigist neist on Continente kõige sõnakuulelikum, olles "ainus, kes tutvustab kõigi õpitud toitude jaoks vajalikku teavet".

2018. aastal oli Comtinente kolmandal kohal esikolmikus, kuid tõusis pingereas, jättes Auchani samasse kohta, kus on täielik teave 96% toodete kohta. Endine E.Leclerci meister on langenud neljandaks, langedes 100% -lt 85% -ni toodetest, mille teave on seadusega nõutav.

Sellegipoolest tuli suurim positiivne külg üllatusena Froizi veebisaidi analüüsist. Kui kaks aastat tagasi kogus ainult 46% küsitletud kaubamärkidest kohustuslikku teavet, siis nüüd tuvastati märgistuse tasandil vajalik teave 92% -l hinnatud toodetest.