Järgmisel aastal on Intelil uus tegevjuht

Järgmisel aastal on Intelil uus tegevjuht

Inteli viimase kaheksa aasta tegevjuht Paul Otellini läheb ettevõtte praeguse eelarveaasta lõpus pensionile. 40 aastat Inteli juures on juhid olnud ettevõttega seotud peaaegu algusest peale (Intel on tegutsenud juba 45 aastat).

Otellini juhtimise ajal panustas Intel kihlvedusid nutitelefonide ja tahvelarvutite turule, pilve ja ultraraamatutele, mida ettevõte soovis mõjutada.

Rahanduse osas on Inteli viimase kaheksa aasta tegevus toonud tulu 107 miljardit dollarit. Ettevõtte aastane tulu kasvas 38,8 miljardilt 54 miljardile ja aktsiakasum 1,40 dollarilt 2,39 dollarile.

“Mul on privileeg juhtida ĂĽht maailma suurimat ettevõtet,” ĂĽtles Otellini, keda tsiteeriti avalduses. “Pärast ligi neli aastakĂĽmmet ettevõttes ja kaheksa aastat tegevjuhina on saabunud aeg edasi liikuda ja anda tunnistust uue põlvkonna juhtidest.”

Samas selgituses selgitas Intel, et üleminek ülemjuhatusele valmistatakse ette ainult järgmise kuue kuu jooksul. Otellini asendamine pole veel otsustatud. Valikuprotsess algab nüüd ja selles võetakse arvesse ettevõtte sisemisi töötajaid ja väliseid kandidaate.

Kui ta lahkub tegevjuhi kohalt, jääb Otellini Inteli juurde, kui ta võtab juhtimisnõustaja rolli.

Samal päeval teatas Intel kolme juhi ülendamisest tegevdirektori asetäitja ametikohtadele. Siiani olid need seotud tarkvara ärisuuna, töö suuna, tootmise suuna ja ettevõtte strateegia suunaga.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira