Facebook plaanib "ühendada jõud" Messengeri, WhatsAppi ja Instagram Directiga

Järjekordne uus andmeleke rikub Facebooki nime. Miljonid kasutajad on mures

Küberturbeekspert avastas uue andmebaasi, kus oli rohkem kui 419 miljonit Facebooki kontodele kuuluvat kirjet. Märkuses on teie telefoninumber, Facebooki ID, nimi, sugu ja riik. Põhiautor pole teada.

See rühm on mõeldud 133 miljonile Ameerika kasutajale, 18 miljonile Suurbritannia ja vähemalt 50 miljonile vietnamlasele. Teadlane Sanyam Jain leidis avatud serverist andmebaasi ilma paroolita.

Facebooki esindaja Engadget ĂĽtles enda kinnitusel, et andmebaas on “vana” ja et andmed näivad olevat kogutud “enne, kui sotsiaalvõrgustik välistas võimaluse leida tema telefoninumbrit kasutades kontosid”. “Alus on eemaldatud ja me ei ole leidnud tõendeid selle kohta, et Facebooki kontod on olemas ja nende turvalisus on rikutud,” lõpetas ta.

Kuigi arvatakse, et kumbagi kasutajat ei ohustata, on tõsi see, et inimestel on telefonikontakt pikka aega säilinud, nii et numbri linkimine õige nimega võib tuua samale inimesele teatud komplikatsioone, näiteks rämpspostikõned ja SIM-kaardi kloonimine.

Pidage meeles, et Facebook on viimase paari aasta jooksul seisnud silmitsi paljude probleemidega, mis on seotud kasutajate privaatsuse puudumisega, näiteks Cambridge Analytica juhtum, mille tulemusel sai Ameerika hiiglane trahvi 5 miljardit dollarit.

Jätkates oma propageeritud privaatsuse tugevdamise poliitikat, käivitas hr Zuckerbergi meeskond augusti lõpus uue tööriista „Activity Off-Facebook”, mille eesmärk oli pakkuda kasutajatele „uut viisi oma tegevusteabe vaatamiseks ja kontrollimiseks väljaspool sotsiaalvõrgustikke”, selgitas toona.