Jeff Williamsil, kes asendab Jony Ive, on praegune profiil rohkem kui Tim Cookil - ja võiks teda asendada

Jeff Williams ĂĽtles, et Apple ei taha olla “eliitettevõte”

Nagu me teame, ei meeldi Apple’ile ĂĽrituste ajal ega isegi juhtidele antud intervjuudes rääkida oma toodete väärtusest. Kuid Apple’i COO Jeff Williams, rääkis Apple’i hinnapoliitika tabudest, pöördudes Ameerika Ăśhendriikide Eloni ĂĽlikooli tudengite poole.

Esialgu rääkis Williams oma karjäärist veidi ja selgitas, kuidas ta 1998. aastal Cupertino hiiglastega liitus. Sel aastal oli juht just lahkunud IBM-ist ja kavatses liituda Delli meeskonnaga, mis oli tema sõnul kõrgel kohal – just siis oli tema endine IBM-i töökaaslane – Tim Cook, kutsus teda Apple’iga liituma.

Oma retrospektiivis ĂĽtles Williams, et Apple polnud 1998. aastal (ilmselgelt) see, mis ta praegu on. Selleks ajaks oli ettevõttel finantsprobleemid otsas ja pankrotti minemas – ei läinud palju aega pärast seda, kui Apple’i asutaja Steve Jobs 1985. aastal vallandamise järel tegevjuhi kohalt lahkus.

Täna on Apple ĂĽks planeedi väärtuslikumaid kaubamärke ja oli esimene Ameerika ettevõte, kes eelmisel aastal jõudis turuväärtuseni 1 triljon dollarit. Siiski tunnistab tegevjuht, et ei pööra Apple’i aktsiate väärtusele suurt tähelepanu; selle asemel keskendub ta “globaalse mõjuga kvaliteetsete toodete valmistamisele” nagu Ajauudised.

Pärast tema kõnet küsis tudeng Williamsilt, kas Apple plaanib tema hinda alandada, ja tsiteeris analüüsiettevõtte aruannet, milles öeldi, et iPhone maksis ettevõttele vaid 370 dollarit, kuid müüdi 1000 dollariga.

Lood, mis tulevad välja meie toodete maksumuse kohta [foram] minu eksistentsi hävitamine aegade algusest, kaasa arvatud meie algusaegadest. Analüütikud ei saa tegelikult aru, mida maksame ja mida me oma toodete loomisest hoolime.

Ta selgitas ka, et oluline pole mitte ainult toode, vaid kogu selle konkreetse toote loomisele pühendatud töö stringid ja / või tehnoloogia. Apple Watchi puhul ütles ta, et Apple ehitas täieliku füsioloogialabori ja palkas umbes 40 spetsialisti, et korraldada enam kui 10 000 osalejaga uuring, et teada saada parim viis treeningu ajal põletatud kalorite mõõtmiseks.

PĂĽĂĽdes põhjendada, miks Apple’i hinnapoliitika selline on, tunnistab tegevjuht, et mõistab kasutajate muret toodete hinnatõusu pärast, eriti seoses iPhone’idega.

See on midagi, millest me oleme väga teadlikud. Me ei taha olla elitaarne ettevõte […] tahame olla võrdõiguslik ettevõte ja meil on kasvaval turul palju tööd.

Nende teoste osas on võimalik, et Williams on viidanud India tipptĂĽĂĽpi iPhone’i valmistamise võimalusele koos selle seadme hinnanguliste hinnakohandustega mitmel turul.

MacRumorsi kaudu