JP Inspiring Knowledge’i tulud langesid 2014. aastal 331,5 miljoni euroni, mida karistas Venezuela kriis

Nagu JP IK sel teisipäeval avaldatud aruandes ja kontol selgitas, on “Venezuela (JP-ik viimaste aastate põhiturg) pakutavad raskused viinud riigi alustama varem JP-ik Hiinalt ostetud seadmete ostmist”. Samas dokumendis selgitatakse, et muudatused tulenesid peamiselt rahastamisega seotud probleemidest ning kajastub ka see, et kui 2013. aastal ulatus sellel turul teenitud tulu 190 miljoni euroni, siis 2014. aastal oli see 44 miljonit eurot.

Isegi nii garanteerib ettevõte, et äritegevuse taandumine sellel turul ei avalda oodatud negatiivset mõju. Kuna ettevõtted saavad sõlmida lepinguid Hiina ettevõtetega ja varustada neid toorainega, on Venezuelas Venezuelas õnnestunud suurendada oma mõju teistel turgudel. Brasiilia on näide.

Sellegipoolest tootis haridusturg – mis Portugalis pole väljendit – 2014. aastal JP IK-d koguväärtusega 205,9 miljonit eurot. Nendest piirkondadest väljaspool, kus ettevõte debĂĽteeris MagalhĂŁesiga, keskendub JP jätkuvalt levitamisele ja omaenda märkmike reale (tsunami). Jaotusega teenis ta 2014. aastal 123,2 miljonit eurot ja tsunami abil 2,3 miljonit eurot.

Ettevõtlussektorit täiendades ulatus eelmise aasta käive 331,45 miljoni euroni, võrreldes eelmise aasta 427 miljoniga, mis on langus (22%). Eksport moodustab 63% ettevõtte äritegevusest, kuigi ärimaht on langenud 30% väljaspool Portugali ja 6% riigisiseselt. 2014. aastal investeeris ettevõte 1,9 miljonit eurot ja saavutas kasumit 7,26 miljonit eurot. Aasta varem oli kasum 6,7 miljonit eurot.

Aruandes selgitas JP, et võttis aasta jooksul läbi rea “ettevõttes paindlikkuse tagamiseks mõeldud sisemisi meetmeid” suurema ebastabiilsuse, ĂĽmberkorraldamisprotsesside ja protseduuride perioodil. Samuti laiendab see pädevuste ulatust teenuse tasemel. Aastaks 2015 kavatseb põhjapoolne ettevõte jätkuvalt keskenduda haridusele. Ta loodab, et kõige olulisemad projektid selles piirkonnas toimuvad Mehhikos ja Boliivias, kuid ootab häid võimalusi ka Lõuna-Aafrikas.

Meenutagem, et Mehhikos lõi JP IK ühisettevõtte kohaliku ettevõttega, kes võitis avaliku konkursi 15 linnaosa koolide varustamiseks enam kui 900 000 õppemärkmikuga.