Juba enne Wi-Fi 6 debĂĽĂĽti valmistub Qualcomm Wi-Fi 7 saabumiseks

Kuigi Wi-Fi 6 debüteeris 2019. aastal, valmistavad selle ala eksperdid juba ette teed Wi-Fi 7 saabumiseks, jätkas Cnet. Qualcommi tehnoloogia asepresidendi VK Jonesi sõnul toimub veebisaidile antud intervjuus uue standardi muutmine kolmes etapis, mis lõpeb selle saabumisega 2024. aastal.

Wi-Fi 6 jõuab juba mitmete mobiilseadmeteni, mis sarnaneb Galaxy Note 10-ga. Tuntud ka kui tehniline nimetus 802.11ax, suudab see toetada neli korda suuremat kiirust kui eelmine standard, uue põlvkonna traadita võrk. Samuti lubab see niit parandada tõhusust ja stabiilsust, isegi kui tingimused pole kõige ideaalsemad.

VK Jonesi jaoks näib tulevik paljutõotavam, kuna “saavutatakse punkt, kus traadita võrgud on kiiremad kui pĂĽsivõrgud”. Qualcommi tehnoloogia asepresidendi sõnul on esimene samm selle võrgupõlvkonna suunas 2020. aastaks kavandatud Wi-Fi 6 läbilaskevõime uuenduste seeria, mis läbib lainepinna avanemise. Euroopa ja Ameerika valitsused. Teine, 2022, toob kaasa kiiruse arengu ja lõpuks näeb 2024 selle valdkonna ekspertide sõnul 802.11be standardile ĂĽleminekut.

Kuigi piirkonna viimased kolm standardit, nimelt IEEE 802.11n, 802.11ac ja 802.11ax, on sertifitseeritud WiFi-tähiste 4, 5 ja 6 all, on tulevase traadita võrkude põlvkonna nime osas teatud kahtlusi, mis viitab Cnetile. WiFi Alliance, konsortsium, kes väidab, et WiFi-tooted vastavad teatud standarditele, alustab võrgustandardi uusima versiooni sertifitseerimisprotsessi väljatöötamist 2019. aasta lõpuks, esitamata asendusplaane.