Juhita autod osalesid neljas õnnetuses, kuid süü on inimestel

Juhita autod osalesid neljas õnnetuses, kuid süü on inimestel

Mitmed ettevõtted katsetavad juhita autosid, kuid USA-s, kus samme võetakse tõsisemalt. California osariigis on mõned neist juba teel “tavaliste” autodega ja eile, 11. mail ilmus teave, et alates septembrist on juhita autod osalenud neljas õnnetuses.

Ei midagi tõsist. Kumbki neist ei esine kiirusel üle 10 km / h. Ja ainult kaks juhtub siis, kui sõiduk on täiesti autonoomses režiimis.

Aruande esitas Associated Press, mis teatas 48 juhita auto olemasolust California teedel. Neljast õnnetuses osalenud sõidukist kuulub kolm Google’ile, neljas kuulub aga Delphi Automotive’ile. Google eitab teadet ja ĂĽtleb, et kõik senised õnnetused on põhjustatud inimlikest eksimustest või tähelepanematusest.

See arv võib olla märkimisväärne – võttes arvesse autode arvu, mis kokku kukkusid, kogu juhita sõidukite universumis – kuna seda saab hõlpsasti hooldada – see on tehnoloogia, mida on laialdaselt arendatud. Näiteks on Google’i autod läbinud 1,1 miljonit kilomeetrit minimaalsete õnnetustega.

Kuid rahvusvahelise ajakirjanduse andmetel on kasutajate jaoks suur väärtus arvestada, kuidas see uus tehnoloogia areneb.

USA Lõuna-Carolina ülikooli professor ütles AP-le, et ootused juhtideta autoõnnetuste suhtes on suured, sest ootused isejuhtivate autode suhtes on sama suured.

Google, Audi, Tesla, Nissan ja isegi NASA on mõned üksused, mis testivad autonoomseid juhtimissüsteeme.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi