Justice kinnitas Facebookis endiste tüdruksõprade vastu ähvarduste autorile trahve

Pärast kaheksa kuud kestnud suhte ohvriga lõpetamist logis mees sisse oma Facebooki kontole ja keelas mitu päeva tal juurdepääsu suhtlusvõrgustikele, muutes juurdepääsu parooli. Seejärel kasutas ta suhtlusvõrgustike vestluskanaleid, et ohustada oma endise tüdruksõbra füüsilist puutumatust.

Naine kaebas politseisse. See juhtum anti kohtusse ja võitis lõpuks juhtumi. Mees esitas apellatsiooni põhjusel, et esimese astme otsuses öeldi, et karistus põhineb kaudsetel tõenditel, kuna puudusid “otsesed tõendid juhtumi oluliste faktide kohta”. Selle põhjal väidab tema kaitse, et ohu võis kirjutada ohver ise, kes teadis ka mehe sotsiaalvõrgustiku kontole pääsemiseks parooli, argumenti ei aktsepteerita ja seetõttu otsus jääb.

Tema trahv on seaduslik number kaks talle mõistetud karistust: 90-päevane trahv tarkvara või muude arvuti andmetega seotud kuritegude eest ja 120-päevane rahatrahv raskete ohukuritegude eest. Kokku mõisteti talle üks trahv 1050 eurot, mis võrdub 150 päevaga ja päevase väärtusega 7 eurot.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi