Justin Bieber ja enam kui 10 miljonit MGM-i kĂĽlalist on andmeid lekkinud Turvalisus

Justin Bieber ja enam kui 10 miljonit MGM-i kĂĽlalist on andmeid lekkinud Turvalisus

MGM Resorts hotellikett koges andmete leket, kus külaliste isiklik teave varastati ja postitati häkkerite foorumisse sel nädalal. Kokku on enam kui 10,6 miljonil inimesel avalikustatud sellised andmed nagu nimed, telefoninumbrid, kodused aadressid, e-kirjad ja sünnikuupäevad. Ohvrite hulka kuuluvad lisaks tavakülalistele ka laulja Justin Bieber, Twitteri tegevjuht Jack Dorsey ning mitmed inimesed, kes töötavad suurtes tehnoloogiaettevõtetes ja valitsustes, sest see on luksushotellide kett.

LUGEGE: McDonalds: viga suupistete lubamise sĂĽsteemis; vaata seda

Selle teabe avaldas portaal ZDNet, Möödunud kolmapäeval (19). MGM kinnitas leket saidile ja selgitas, et juhtum leidis eelmisel aastal aset piiratud andmetega serveris. Seetõttu usub ettevõte, et finantsteavet, krediitkaarte ega paroole pole avalikustatud. Ehkki see avastati eelmisel aastal, postitati andmed alles sel nädalal veebipõhisesse häkkimisfoorumisse.

1/1 Justin Bieberist ja teistest olulistest isikutest on andmed lekkinud MGM hotellist Foto: Reproduo / Instagram

Justin Bieber ja teised olulised tegelased on MGM-hotellist andmeid lekkinud.Foto: Reproduo / Instagram

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega.

seda ZDNet kontrollige andmete autentsust koos ettevõtte Under the Breach turbeuurijatega. Portaali andmetel viitab teave 10 683 188 külalisele ja sisaldab isikuandmeid, nagu täisnimi, telefon, aadress, e-post ja sünnipäev.

MGM Resortsi teatel oli leke põhjustatud loata juurdepääsu kaudu pilves olevale serverile, mis sisaldas teavet endiste külaliste kohta. Selle tulemusel tulid avaldatud andmed inimeste kohta, kes olid hotellikettides ööbinud enne 2017. aastat. Samuti teatas ettevõte, et avastas lekke eelmisel aastal ja et kõiki mõjutatud inimesi hoiatati probleemi eest. Sel ajal palgati sisejuurdluse läbiviimiseks kaks küberturbeettevõtjat. Lisaks on kuurortkett rõhutanud, et vastutus külaliste andmete kaitsmise eest on väga tõsine.

Vaadake ka: viis näpunäidet WhatsApi ohutuks kasutamiseks

WhatsApp: viis näpunäidet rakenduse turvaliseks kasutamiseks

WhatsApp: viis näpunäidet rakenduse turvaliseks kasutamiseks

MGM on Ameerika Ühendriikide Las Vegasest pärit ettevõte, mis haldab luksushotelle kogu maailmas. Ehkki puuduvad andmed selle kohta, et kurjategija oleks seda teavet kasutanud, on andmete lekkimine ohtlik, kuna see võib avada varguste ja pettuste lünki. Kurjategijad ja halvad inimesed saavad andmepüügikatseid rakendada e-posti või tekstsõnumite kaudu, pannes kasutajad klõpsama linke, mis nakatavad seadmeid, ja saatma tundlikku teavet teistele. Lisaks kannavad ohvrid riski, et kolmandad isikud hakkavad nendega kehastama ja saavad juurdepääsu pangakontodele või muudele majanduslikku kasu pakkuvatele makseinstrumentidele.