contadores estadisticas Saltar al contenido

Juurdepääs Gmailile toimub https-i kaudu

2008. aastal käivitas Gmail kasutajatele võimaluse teenusega ühenduse luua https – viis kaitsta meie brauserite ja Google'i serverite vahelist teavet krüpteerides.

Kuna turvalised ühendused võivad Gmaili muuta pisut aeglasemaks (krüptitud andmed muudavad veebi aeglasemaks kui krüptimata andmed), usub ettevõte, et kõige parem on lasta kasutajal valida, kuidas ta teenust kasutada soovib.

Google hakkas viimastel kuudel uurima turvalisuse ja kiiruse suhet ning nad jõudsid järeldusele, et turvalise ühenduse lubamine on parim viis liikumiseks.

Seega alates tänasest on https-i kaudu ühendused kõigile kasutajatele automaatsed. Muutusi ei mõjuta keegi, kes on kasutanud turvalist ühendust. Kuid kasutajad, kes usaldavad oma ühendust ja tunnevad end turvaliselt, et keelata juurdepääs https-i kaudu, saavad seda teha ikkagi seadetele juurdepääsu ja valikuid kontrollides. Ärge kasutage alati https-i. Sel juhul tehakse turvalise ühendusega ainult sisselogimisi.

Gmail hoiatab siiski, et Gmaili võrguühenduseta kasutajatel on praegu nende muudatustega probleeme. Selle probleemi kohta lisateabe saamiseks Gmaili meeskond tee see tekst kättesaadavaks, mis on saadaval ainult inglise keeles.