Juventuse presidendi sõnul on eSport jalgpalli asendanud

Pole saladus, et Brasiiliat peetakse jalgpalliriigiks või on see viimastel aastatel olnud Brasiilia meeskonna jaoks keeruline. Kuid see spordiala on ka kogu maailmas väga populaarne ja mitmed riigid harrastavad seda spordiala. Kuid 21. sajandi keskpaigaks on kuulus Z-generatsioon kaotanud huvi jalgpalli vastu (vähemalt selle “traditsioonilises vormis”).

Inglismaal toimunud ĂĽrituse ajal tegi Itaalia jalgpalliklubi president Juventuse jalgpalliklubi mitu avaldust praeguse spordistsenaariumi kohta võrreldes hiljutise modernsusega. Teiseks Andrea Agnelli, ĂĽhing on vajalik “Muudatused seoses tarbijate käitumisega, vaadates Z-põlvkonda ja märkides, et mängukonkurendid on e-sport ja Fortnite”.

Seistes silmitsi erinevate sportlike kohalolekutega Euroopa jalgpallis, jättis Agnelli oma arvamuse ja rõhutas, et turg peab mängima rohkem võimalusi noorte traditsioonilise spordi juurde meelitamiseks. Elektrooniline sport on kasvanud üha enam ja noorem publik ei näita üles samasugust huvi kui varem, muutes e-spordi ohuks jalgpallile.

“Peame muutma oma vaadet tarbijatele. Näeme, et Z-põlvkond on uus täisealine digitaalne emakeel. Peame nägema, kuidas see põlvkond käitub, ja mõtlema tõsiselt, et meie konkurendid ei ole naaberklubid, vaid elektrooniline sport, League of Legends ja Fortnite. Jalgpall mõnes riigis veel areneb, kuid teistes riikides on see tähtsust kaotamas “.

Kogu selle loo huvipakkuv on aga see, et meedia on aastaid pidanud e -porti lihtsalt “arvutimänguks / videomänguks”, kuid tundub, et vähesed inimesed on teadlikud elektroonilise spordi avalikust suurusest ja võimust.

See polnud oluline jalgpallitegelase esimene avaldus, jaanuaris Liverpooli tegevjuht, Peter Moore, ĂĽtles intervjuus ajakirjale Arabian Business:

“ĂśheksakĂĽmmend minutit on Millennialide jaoks diivanil istumiseks liiga pikk. Vaadates seda vaatajaskonda ja sellele publikule mĂĽĂĽdud piletite arvu, muretsen kui jalgpallimeeskonna tegevjuht, kes sõltub järgmiste fännide põlvkonnast, kes meid jälgib. “.

Moore ütles ka, et klubid peavad arenema tehnoloogiliselt ja pakkuma ülekandeid viisil, mis noori köidaks, vastasel juhul kaob publiku osakaal.

Maailm on muutunud nii, et kohanemist on vaja. Igaüks, kes seda ei tee, kaotab oma koha järgmise põlvkonna uute suundumuste taustal. Seda silmas pidades hakkasid mitmed jalgpalliklubid investeerima e-spordi. Hiljuti Counter-Strike: FaZe ülemaailmne rünnakumeeskond, saada Manchester City partneriks. Lisaks paljudele teistele klubidele, sealhulgas Brasiilia stsenaariumi korral, näiteks Korintos ja Vasco.

Rääkides konkreetselt mitmest meie riigi klubist, liitusid Corinthians Free Fire’iga, värbades meeskondi Pro Liigas. See ei ole meeskonna algus e-spordi maailmas, kuid see iseloomustab klubi praegust huvi. Seevastu Vasco uurib võimalust siseneda e-spordi maailma mobiilside ja PESi kaudu.

Kas teile meeldivad mängud? Mängime iga päev mitu tiitlit, isegi mõned, mis on kuulsad e-spordi võistlustel. Juurdepääs meie kanalile saidil Twitch.tv ja liitu meie mängukogukonnaga Linuxis.

Allikas: ESPN.


Kas olete näinud viga või soovite lisada selle artikli soovituse? Tegema koostööd, Kliki siia.